13.01.2022. • 23:38

ĐENOVA PALA U PRODUŽECIMA: Rosoneri u četvrtfinalu Kupa Italije

Tanjug, AP Photo/Antonio Calanni
Teo Ernandez zabeležio dve asistencije

Fudbaleri Milana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije pošto su na San Siru savladali Đenovu posle produžetaka 3:1 (1:1, 0:1).

Đenova je povela u 17. minutu: Ostigard je odlično reagovao posle kornera sa leve strane, nadvisio Ernandeza i doneo gostima prednost.

U nastavku, Rosoneri su poravnali rezultat. U 77. minutu Ernandez je centrirao sa leve strane, a Žiru sjajno skočio i poslao loptu u mrežu gostiju. Do kraja drugog dela igre nije bilo golova pa je meč otišao u produžetke.

Rafael Leao je u 103. minutu doneo prednost Milanu. Portugalac je prošao po levoj strani, delovalo je da je želeo da centrira ali je lopta završila u golu Đenove. Konačnih 3:1 postavio je Salemakers u 113. minutu na asistenciju Ernandeza.

Milan će u četvrtfinalu ugostiti pobednika meča Lacio-Udineze koji je na programu narednog utorka.