BEN JEDER POGURAO MONAKO: Trabzonspor završio sa desetoricom

Monako 31
Tanjug/(AP Photo/Daniel Cole)
Dva gola kapitena "kneževa" u trijumfu nad šampionom Turske

U 3. kolu grupe H Lige Evrope u kojoj se takmiči Crvena zvezda, fudbaleri Monaka zabeležili su drugi pobedu, bili su bolji od Trabzonspora rezultatom 3:1.

Šampion Turske je u prethodna dva meča protiv Ferencvaroša (2:3) i Crvene zvezde (2:1) imao igrača više, dok je u duelu sa Monakom već od 10. minuta ostao je bez isključenog Maksi Gomeza koji je sa zemlje nogom u lice udario Mohameda Kamaru  i zaradio direktna crveni karton.

Domaćin je vrlo brzo posle toga poveo, Kaio Enrike je kombinovao po levoj strani sa Embolom koji je ušao u kazneni prostor i u petercu proigrao Visama Ben Jedera koji je rutinski poslao loptu u mrežu.

Embolo i Dijata su promašili zicere, a u finišu poluvremena Vandersona je u prodoru oborio u šesnaestercu Mark Bartra. Dosuđen je penal, siguran realizator bio je Ben Jeder za 2:0.

Dileme oko pobednika otkolnio je Disasi u 55. minutu. Korner sa desne strane izveo je Golovin, loptu je sa prve stative glavom prosledio Embolo do štopera Monaka koji je poslao u mrežu za ubedljivih 3:0.

U grupi A, fudbaleri PSV-a deklasirali su na gostovanju Cirih rezultatom 5:1.

Tim iz Ajndhovena je za 25 minuta četiri puta zatresao mrežu domaćina. Jorbi Vertensen je sjano reagovao u 10. minutu za vođstvo od 1:0, alo kasnije je kaznio grešku defanzivca Ciriha za 2:0.

Kodi Gakpo je udarcem sa 16 metara zakucao loptu u mređu za 3:0, a potom je proigrao Ćavi Simonsa za nedostižnih 4:0. Gakpo je još jednom bio precizan za 5:0, a počasni pogodak domaćin je postigao u finišu.

Mančester junajted je bio u problemu u prvom poluvremenu gubio je na Kipru sa 1:0 protiv Omonije, ali je golovima Rašforda i Marsijala u nastavku preokrenuo na 2:1 i na kraju slavio rezultatom 3:2.