pre 2 sata 23: 54
Iznenađenje: Nikola Jokić dobio novog saigrača
U pitanju je Tajus Džouns, doskorašnji košarkaš Dalas Maveriksa...
Naoki Nishimura / AFLO / Profimedia
Nažalost, Olga Danilović nije više deo borbe za trofej i vredne bodove na turniru WTA kategorije 250 u Hobartu, pošto je ovog jutra, po srednjeevropskom vremenu, poražena od Antonie Ružić iz Hrvatske - 2:0 (3:6, 3:6).
Nije se lako predala 68. igračica sveta malo bolje rangiranoj koleginici iz komšijske države (71), ali nije bila ni blizu prave šanse za trijumf, jer je rivalka bolje servirala, riternirala, trčala, birala udarce... tokom meča dugog 90 minuta.
Danilovićeva je prva napravila brejk, za vođstvo od 1:0, ali je do kraja uvodnog seta dva puta izgubila gemove u kojima je prva ubacivala lopticu na teren. Rivalka je na taj način došla do 2:2, a onda i do odlučujuće prednosti (4:2).
U drugom setu je Olga joj jednom brejknula Ružićevu, ali je potonja učesnica Top 4 runde takmičenja u Australiji pre i posle toga napravila (ukupno) tri brejka i prošla dalje. Odnosno, ubrzala pripreme naše teniserke za Australijan Open, gde će se u prvom kolu sastati sa trofejnom veterankom Venus Vilijams.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
02.02.2026 09: 32
Od ostalih srpskih teniserki, Lola Radivojević je pala sa 137. na 138. mesto, Teodora Kostović je napredovala za šest pozicija i postala 171. igračica sveta, dok je Mia Ristić pokvarila plasman za tri pozicije i sad zauzima 271. mesto na WTA listi.
21.01.2026 09: 45
Poraz, međutim, ima i svoju cenu. Pad na WTA listi gotovo je izvestan, što znači da bi Danilović u nastavku sezone mogla da se nađe u kvalifikacijama za velike turnire.
04.12.2025 14: 59
Teniska federacija Rusije je u samo nekoliko dana ostala bez dve igračice. Kamila Rahimova odlučila je da u nastavku karijere nastupa pod zastavom Uzbekistana, dok je drugi "veći" udarac prelazak Anastasije Potapove, koja će naredne sezone predstavljati Austriju.
pre 12 sati 14: 20
Danski teniser Holger Rune otputovao je u Dohu kako bi nastavio oporavak posle teške povrede Ahilove tetive, ali se umesto mirne rehabilitacije suočio sa dramatičnim okolnostima u regionu. Njegova majka Aneke Rune govorila je o situaciji kroz koju prolaze.
pre 16 sati 10: 00
Među srpskim predstavnicama, Olga Danilović se nalazi na 90. mestu sa 811 bodova, dok je Aleksandra Krunić najbolja u dublu na osmoj poziciji, a njena partnerka Ana Danilina je sedma.
pre 16 sati 09: 25
Prema procenama ATP-a, u Dubaiju se trenutno nalazi 41 akreditovana osoba vezana za turnir među njima igrači, supervizori, sudije, pripadnici obezbeđenja i novinari. Svi teniseri imaju obezbeđene rezervacije za letove planirane za utorak, 3. mart.
pre 17 sati 08: 45
Od ostalih srpskih predstavnika, Laslo Đere trenutno zauzima 206. mesto, Hamad Međedović je 110, dok je Dušan Lajović na 120. poziciji ATP liste.
Ostavite komentar