pre 7 minuta 23: 18
Njukasl slavio sa igračem manje: Kerik doživeo prvi poraz na klupi Junajteda!
Okončani su današnji mečevi u Premijer ligi...
Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini
Poljska teniserka Iga Švjontek u potpunosti je opravdala stzatus favoritkinje u svom delu četvrtfinala Otvorenog prvenstva Italije, pošto je sa laganih 2:0 (6:1, 6:3) "odservirala" Medison Kiz iz Rima i prva ušla u Top 4.
Meč je trajao samo 76 minuta, od čega prvi set kraće od drugog, jer je prvoplasirana na WTA listi prvi brejk napravila u startnom gemu, a onda još dva puta oduzela gem Amerikanki na njen servis.
U nastavku petog međusobnog duela sa Kiz napravila je samo jedan takav prevrat, za 3:1, ali joj je i to bilo dovoljno da završi planirani posao. I ostvari četvrti trijumf protiv 16-plasirane u singl svetskom poretku.
Švjontek sada čeka bolju iz duela Koko Gof (Sjedinjene Američke Države) i Ćinven Džen (Kina), koji bi trebalo da bude odigran večeras. Druga dva četvrtfinala su sutra na programu, a sastaju se Viktorija Azarenka (Belorusija) i Danijela Kolins (SAD), te Arina Sabalenka (Belorusija) - Jelena Ostapenko (Letonija).
Dvadesetdvogodišnja Švjontek ima četiri osvojena Grend slema u karijeri, tri Tolan Garsa i jedan US Open, a u Rimu je titulu osvajala 2021. i 2022. godine.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
14.05.2024 20: 03
Teniser iz Rusije nije uspeo da se oporavi od teškog i dugog meča sa Hamadom Međedovićem u prethodnoj fazi turnira u prestonici Italije.
23.11.2023 17: 04
Najbolje rangirani teniser sa Apenina doneo italijanskoj ekipi bod u singlu, a onda ga predvodio u odlučujućem okršaju dublova.
02.11.2023 22: 23
Šestostruki pobednik turnira u glavnom gradu Francuske slavodobitno izašao iz neočekivano uzbudljivog duela sa Holanđaninom.
10.07.2023 14: 44
Američka teniserka preokretom protiv Ruskinje probila se u Top 8 Grend slema u Londonu.
pre 30 minuta 22: 56
Srpski teniser slavio, nakon što je Nemac odlučio da se povuče zbog povrede.
pre 5 sati 18: 20
Žreb je odlučio da Siner u drugom kolu igra protiv pobednika duela između Svrčine i Dakvorta, što bi trebalo da bude prvi korak na putu ka rezultatu kojim bi potvrdio status jednog od glavnih favorita turnira.
pre 5 sati 17: 32
Italijanska teniserka istakla da je o svemu obavestila nadležne organe, koji su odmah reagovali.
03.03.2026 20: 02
Učesnici turnira su bežali koliko su ih noge nosile.
Ostavite komentar