ATP

03.09.2023 07:51
Laslo Đere baš nema sreće na US Openu, posle ispuštenog vođstva protiv Đokovića ispao i iz dubla Tanjug/AP Photo

Laslo Đere ne igra često u paru sa kolegama, ali se ponadao da će utehu za bolan poraz u spektakularnom srpskom teniskom derbiju sa Novakom Đokovićem, u trećem kolu Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Američkih Država, naći utehu u konkurenciji dublova na Grend slemu u Njujorku. Nažalost, noćas je definitivno završio svoju misiju na US Openu.

On i njegov partner sa reketom, Petr Hisler, eliminisani su u drugog krugu, a bolji od sjajnog momka iz Sente i Švajcarca bio je bolji poljski tandem Hugo Nis - Jan Zjelinski, pošto su dobili oba seta - 3:6, 6:7.

Duel je trajao jedan sat i 42 minuta, a mnogo veća borba viđena je u drugom delu, kada su Srbin i Švajcarac spasili meč loptu pri rezultatu 4:5, pa izjednačili rezultat i produžili borbu do taj-brejka.

Nisu, ipak, mogli da naprave više od toga, pa su dalje prošli Poljaci, kao deveoti nosioci US Opena.