ATP

Laslo Đere eliminisan i u dublu: Srpski teniser završio misiju na Vimbldonu

09.07.2023 16:58
Laslo Đere eliminisan i u dublu: Srpski teniser završio misiju na Vimbldonu Guliver/Images via Reuters/John Sibley

Posle poraza od Stefanosa Cicipasa u trećem kolu Vimlbdona u singl konkurenciji, Laslo Đere doživeo je neuspeh i u dublu, gde je učešće na čuvenom grend slemu okončao već na prvom stepeniku.

Od srpskog tenisera i Australijaca Kristofera O`Konelija bolji je bio belgijski par Sander Žil i Jorgan Fligen, koji su posle 55 minuta igre slavili bez većih problema u dva seta - 6:2, 6:3.

Belgijanci su dobili prvi set rezultatom 6:3, a u ovom delu meča napravili su jedan brejk. Žil i Fligen su dominirali i u drugom setu, a sa dva brejka su stigli do pobede.

Belgijanci će u drugom kolu igrati protiv Austrijanca Tristana Samuela Vajsborna i Romana Arneoda iz Monaka.

Nagradni fond Vimbldona iznosi 44,7 miliona funti.