ATP

Šangajsko tenisko čudo iz Monaka: Nemam pojma šta se dešava, čak i ne sanjam!

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

12.10.2025 16:22
Valentin Vašer, teniser iz Monaka, Profimedia
Valentin Vašer, teniser iz Monaka,

Valentin Vašero stigao je na Masters u Šangaju kao totalni autsajder, ispod radara, manje više samo da popuni broj, a onda se kvalifikovao za glavni žreb, pa počeo da ruši favorite... Jednog po jednog, da bi posle eliminacije jednog Novaka Đokovića, danas savladao drugog senzacionalnog finalistu Artura Rinderkneša. 

Ostavivši i samog sebe bez teksta, to jest pravih reči i smislenog objašnjenja svog velikog šangajskog čuda. 

"Nerealno je ovo što se upravo dogodilo, nemam pojma šta se sada dešava. Čak i ne sanjam, ovo je ludilo. Zadovoljan sam igrom u prethodne dve nedelje. Želim da zahvalim svima koji su mi pomagali od početka karijere", rekao je Vašer, posle ceremonije dodele trofeja, da priča bude luđa, osvojenog u duelu sa njegovim rođakom. 

 

 

Do ovog takmičenja 204. reket sveta, a u predstojećem ATP preseku 40. na listi, na putu do trona pobedio je Lasla Đerea, Aleksandera Bublika, Tomaša Mahača, Talona Grikspora, Holgera Runea, te Noleta i pomenutog Francuza. 

Vašero je prvi teniser iz Monaka osvajač titule i treći igrač iz kvalifikacija koji je osvojio trofej na Mastersu, što će naplatiti sa impresivnih 1.124.380 dolara. A, tokom čitave karijere zaradio je svega 594.077 dolara.