pre 4 sata 22: 56
(VIDEO) Kišni "Emirejts" bez golova: Odbrane Arsenala i Liverpula u prvom planu, na razočaranje publike
Prenos derbija 21. kola Premijer lige doneo je veliku bitku dve sjajne odbrane koje nisu primile nijedan pogodak.
Profimedia
Najbolji srpski teniser Novak Đoković poručio je danas posle plasmana u četvrtfinale Mastersa u Šangaju da je meč protiv Španca Đaumea Munara bio fizički veoma zahtevan i dodao da ima najbolju podršku na svetu.
Đoković se ranije danas plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Šangaju, pošto je u osmini finala pobedio Španca Đaumea Munara rezultatom 6:3, 5:7, 6:2. Srpski teniser je nekoliko puta tokom meča tražio medicinsku pomoć zbog problema sa povredom potkolenice leve noge, ali je uspeo da savlada Munara i da zasluženo stigne do četvrfinala Mastersa u Šangaju.
"Težak dan na poslu. Fizički veoma zahtevno. Srećom, imam najbolju podršku na svetu", napisao je Đoković na društvenim mrežama.
Srpski teniser je tokom današnjeg meča imao veliku podršku navijača sa tribina. Đoković je trijumfom protiv Munara sa 38 godina i 133 dana postao najstariji teniser u istoriji koji je izborio plasman u četvrtfinale jednog turnira iz Masters serije.
On je oborio rekord Rodžera Federera koji je 2019. stigao do četvrtfinala Mastersa u Šangaju sa 38 godina i 60 dana.
Srpski teniser će u četvrtfinalu Mastersa u Šangaju igrati protiv Belgijanca Zizua Bergsa, koji je savladao Kanađanina Gabrijela Dijaloa 3:6, 7:5, 7:6 (10:8).
Masters u Šangaju se igra za nagradni fond od 9.196.000 dolara.
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
08.10.2025 08: 47
Meč je na programu sutra ne pre 12.30 časova (TV Arena sport tenis).
07.10.2025 16: 01
Belgijski teniser Zizu Bergs biće rival Novaku Đokoviću u četvrtfinalu mastersa u Šangaju pošto je posle preokreta savladao Kanađanina Gabrijela Dijaloa rezultatom 2:1 (3:6, 7:5, 7:6(10:8)).
06.10.2025 15: 30
Nastavlja se seča favorita na Mastersu u Šangaju. Eliminisan treći teniser sveta!
05.10.2025 18: 45
Igrao se treći set kada je Italijan prišao ka mreži i pružio ruku svom protivniku...
pre 5 sati 21: 28
Najbolja teniserka sveta Beloruskinja Arina Sabalenka izjavila je da ove sezone planira da ne igra na nekim turnirima kako bi zaštitila svoje telo.
pre 14 sati 12: 58
Srpski teniser poražem od Francuza Kirjana Žakea sa 2:0.
07.01.2026 18: 30
Desetak dana uoči početka Australijan opena, prvog grend slema u sezoni, teniska javnost sve više razmatra ko u Melburn dolazi sa najboljim izgledima za trofej. Među onima koji su ponudili detaljnu analizu je i bivši drugi igrač sveta Aleks Koreča, koji je govorio o glavnim favoritima u obe konkurencije.
07.01.2026 17: 00
Teniska reprezentacija Švajcarske plasirala se u polufinale Junajted kupa, pošto je danas u Pertu u četvrtfinalu pobedila Argentinu sa ukupnih 2:1 u pobedama.
Ostavite komentar