ATP

Đoković doputovao u Šangaj: Napad na petu titulu, prvu posle 2018. godine

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

30.09.2025 14:54
Novak Đoković Tanjug/AP Photo/Adam Hunger
Novak Đoković

Novak Đoković pokušaće u Šangaju da stigne do nove titule, pet na mastersu u ovom kineskom gradu. Srpski teniser koji u poslednje vreme nije redovan na ATP turnirima, izabrao je da se posle US Opena oproba u Kini.

Đoković je u utorak doputovao u Šangaj, saopštili su organizatori. Srpski teniser je slobodan u prvom kolu turnira, a u drugom će igrati sa pobednikom duela između Hrvata Marina Čilića i Francuza Korentana Mutea.

Srbin je četiri puta u karijeri trijumfovao u Šangaju i to 2012, 2013, 2015. i 2018. godine. Prošle sezone Novak je stigao do finala gde je poražen od Janika Sinera.

Masters u Šangaju se igra od 1. do 12. oktobra za nagradni fond od 9.193.540 dolara, a titulu brani Italijan Janik Siner, koji je prošle godine u finalu pobedio Đokovića 7:6 (7:4), 6:3.