pre 3 minuta 22: 54
Saša Obradović za Arenu posle Makabija: Dobro smo reagovali u drugom poluvremenu
U najnapetijoj utakmici sezone Crvena zvezda je izašla kao pobednik...
Guliver/JuergenxHasenkopf
Ruski teniser Karen Hačanov pohvalno je govorio o Novaku Đokoviću iznevši niz interesantnih koplimenata na njegov račun.
Njih dvojica sreli su se 10 puta na ATP turu. Statistika je ubedljivo na strani srpskog tenisera, koji je slavio u devet navrata, dok je Rus pobedio samo jednom. I to u finalu Mastersa u Parizu 2018. godine rezultatom 7:5, 6:4.
Prema rečima ruskog tenisera, imao je još nekoliko prilika da nadigra Đokovića, ali u toj nameri nije uspeo, priznavši da je vrlo teško igrati protiv igrača poput Novaka koji vam ostavlja male šanse za bilo kakva iznenađenja.
"Imao sam još nekoliko šansi ali nisam uspeo", rekao je 16. teniser sveta u emisiji "Makarena“ na Jutjubu."Novak je uvek uspeo da me nadigra. Posle one pobede znao da je to moguće, ali je ispalo da nije. Jednostavno, u prelomnim momentima nije grešio a ja jesam. Mentalno, ako Novaka ne udavite, on udavi vas. Kao boa konstruktor. Morate da pokušate da vi njega udavite, ali to ne ide lako."
Uvek je gajio dobre odnose sa Đokovićem.
"Možda zbog odnosa kakav je između Srbije i Rusije. Kada sam ga pobedio na mastersu u Parizu, nasmejao se na kraju i rekao `Brate, čestitam ti pobedu. Zaslužio si`.“
Uporedio je Veliku trojku.
"Svi su različiti ali jednistveni. Dolaze iz različitih zemalja, imaju različit mentalitet, ponašanje, shvatanje o sebi, brend, imidž. Njihove igre su različite. Najinteresantnije je da su uspeli da dominiraju 15 godina. fenomenalno!"
Nasmejao se na pitanje da li su teniserke sada bolje plaćenije od muških kolega, s obzirom da grend slem turnire igraju na dva dobijena seta.
"Može tako da se predstavi situacija. Dovoljno je da pogledate koliko ko provede vremena na terenu", rekao je kroz osmeh Hačanov, ne želeći da se dodatno upušta u polemiku - "Ali tako je samo na gren slemovima. Na mastersima 1.000 i ostalim turnirima, mi najčešće imamo veće zarade. Na slemovima je pravilo o jednakim premijama."
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
18.10.2025 14: 13
Za brzinu je kao primer naveo Novaka Đokovića, ističući njegovu atletsko spremu, dok je za najubitačniji servis izabrao Džona Iznera, poznatog po snažnim i brzim servisima.
18.10.2025 10: 10
Njih dvojica poslednji put su se sastali na US Openu, gde je Đoković slavio sa 3:1 po setovima (6:3, 7:5, 3:6, 6:4). Inače, najbolji teniser svih vremena protiv Amerikanca ima skor 11:0.
17.10.2025 14: 38
Naredni turnir na kojem bi Đoković trebalo da nastupi je u Atini, zakazan za period od 2. do 8. novembra.
17.10.2025 08: 00
Italijan ima najbolji skor sa najuspešnijim teniserom sveta svih vremena, u konkurenciji onih što su najmanje deset puta ukrštali rekete sa Srbinom.
pre 4 sata 18: 05
Kazahstanski teniser Aleksander Bublik savladao je četvrtog tenisera planete Tejlora Frica rezultatom 7:6, 6:2 i tako se plasirao u četvrtfinale mastersa u Parizu.
29.10.2025 20: 20
Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u osminu finala mastersa u Parizu, pošto je večeras u drugom kolu pobedio Belgijanca Zizua Bergsa rezultatom 6:4, 6:2.
29.10.2025 15: 29
Bolji od srpskog tenisera bio je Fransisko Serundolo 1:2.
29.10.2025 09: 34
Srpska teniserka Nina Stojanović nije uspela da se plasira u osminu finala WTA turnira u Čenaju...
Ostavite komentar