pre 15 minuta 17: 11
Novi Pazar slavio u prijateljskoj utakmici protiv Jezera
Domaći su do prednosti došli u 30. minutu golom Nemanje Miletića. Konačan rezultat postavio je Arda Kilič u 64. minutu, potvrdivši trijumf svoje ekipe
Jedno od polufinala Vimbldona ove godine biće svojim sastavom repriza jednog takvog meča iz sezone 2023, jer će tada kao i sada teren deliti Novak Đoković i Janik Siner. Što se nas, Srbinovih zemljaka tiče, ali i svih poštovalaca najboljeg tenisera sveta svih vremena, neka se ponovi epilog, jer je Italijan poslat kući posle tri seta.
Naravno, mnogo mlađi rival, ali i dragi kolega 38-godišnjeg Beograđanina nada se drugačijem ishodu. I nije da nema više nego dovoljno pokrića za to, kao, u međuvremenu, stasali prvi reket na ATP listi. I to već prilično vremena.
"Nikada nisam pobedio njega na Vimbldonu, tako da će to biti veoma, veoma težak izazov. Mnogo toga se promenilo za mene od 2023. godine. Osećam da sam pre mečeva sada mnogo komotniji, odnosno sigurniji. Ipak, znam da moram da nastavim da radim i da vršim pritisak na sebe, jer dolazi nova generacija igrača.Verujem da sam drugačiji igrač i osoba. Nadam se da mogu da kažem i da sam zreliji...", rekao je Siner na konferenciji za medije, nakon svoje pobede protiv Amerikanca Bena Šeltona.
Siner je govorio i o svojoj povredi desnog lakta, zbog koje je bio čak pod zankom pitanja njegov današnji nastup.
"Uvek pokušavam da se stavim u poziciju da makar izađem i pokušam. Danas sam imao dosta dobre osećaje na zagrevanju. Isto tako sam i juče mentalno morao da se pripremim. Stavio sam sebi u glavu da ću danas igrati. Tako da brige nisu bile velike da li ću igrati ili ne. Sve je bilo pitanje mog procenta spremnosti. Danas je bio veoma visok, pa sam srećan", tvrdi trostruki Grens slem šampion uoči duela sa rekordnih osvajačem takvih turnira (24), pošto je Nole savladao Flavija Kobolija.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Izvršni direktor Bayer Leverkusena Fernando Carro pozvao je na uvođenje međunarodnog limita plata za fudbalere, upozoravajući da finansijska dominacija engleske Premijer lige može da ugrozi Ligu šampiona.
UEFA revidira postupak nadmetanja za prenos svog takmičenja Lige šampiona kako bi povećala njegovu privlačnost za striming platforme poput Amazona i Netflixa.
Uloga sudija u sportu prolazi kroz najveću transformaciju u modernoj istoriji. Napredak veštačke inteligencije i praćenja podataka već nameću pitanje hoće li tehnologija, i kada, potpuno istisnuti "deljenje pravde" s terena?
10.07.2025 12: 35
Meč Srbina i Italijana ne bi trebalo da počne pre 17.00 časova.
09.07.2025 22: 34
Srpski as na pres konferenciji govorio o polufinalu, padu, razgovoru sa kraljicom Kamilom...
08.07.2025 10: 07
Ovogodišnje izdanje Vimbldona je sa puno drame i dosta iznenađenja, a postoji šansa da se završnica turnira odigrao bez najboljeg tenisera na ATP rang listi.
07.07.2025 09: 52
Trofejna američka teniserka drži palčeve najboljem teniseru sveta ikada na aktuelnom turniru u Londonu.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 18h
YouTube
pre 18h
pre 1 sat 16: 21
Da je neko predvideo da će 204. i 54. na ATP rang listi igrati finale Masters turnira u Šangaju - smejali bi mu se...
pre 2 sata 15: 22
Vašero će u finalu Mastersa u Šangaju igrati protiv pobednika meča između Rusa Danila Medvedeva i Francuza Artura Rinderkneša.
pre 2 sata 15: 00
Teniser iz Monaka još sabira utiske iz dobijenog polufinala Mastersa u Šangaju.
pre 4 sata 12: 45
Američka teniserka čeka bolju iz duela Džesike Pegule i Arine Sabalenke.
Ostavite komentar