U sjajnom i otvorenom meču 24. kola Lige 1, Strazbur i Lens su podijelili bodove, 1:1. Bio je to duel sa šansama na obje strane, visokim ritmom i dosta uzbuđenja pred oba gola.
Košarkaši Hrvatske savladali su Nemačku sa 93:88 u kvalifikacijama za Mundobasket i pokazali da, kada su kompletni, mogu da pariraju i najboljima. Na NBA pogon Darija Šarića, "vatreni" su nadigrali desetkovane evropske i svetske prvake i napravili ogroman korak ka plasmanu u narednu fazu.
U tom trenutku sam bio u ekstazi! Đoković prokomentarisao potez turnira protiv Kecmanovića
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
05.07.202522:20
ProfimediaNovak Đoković na Vimbldonu
Srpski teniser Novak Đoković ispisao je nove stranice istorije trijumfom nad Miomirom Kecmanovićemu trećem kolu Vimbldona. Nakon tri seta postao je tek treći ikada sa trocifrenim brojem pobeda na ovom turniru, čime se pridružio elitnom društvu Martine Navratilove i Rodžera Federera.
Uz to je i postao igrač sa najviše mečeva gde je slavio sa setom koji je osvojio bez izgubljenog gema. Ovo je bio 51. slučaj da je to učinio, čime je prestigao Andre Agasija na vrhu liste koja se prati od početka Open ere "belog sporta".
That's 100 wins at #Wimbledon for Novak Djokovic! 💯 🙌
Prvi set duela sa Kecmanovićemvideo je jedan od najboljih poena turnira, ako ne i najbolji. Sjajna akrobacija gde je u padu pogodio viner paralelu stavila ga je na put ka prvom brejku meča i dominantnoj pobedi:
"Bio sam kao u ekstazi u tom trenutku! Baš sam bio srećan, bio je to bitan momenat u meču, dugačak poen, 4:3 i đus, trčali smo po celom terenu i onda.. Onaj bekhend iz padanja, pasing šot, to je stvarno.. Jedva čekam da vidim taj poen opet! Uzbudio sam se zbog toga. Naravno, ne bacam se toliko po terenu, to može jedino na travi, ali nisam na to naviknut tako da volim ove retke trenutke. I još ako osvojite ovakav poen - još bolje", poručio je olimpijski šampion iz Pariza.
Jedna od najvećih prepreka na putu ka 25. Grend slem tituli u karijeri biće Janik Siner - prvi reket sveta. Italijan je Đokoviću očitao lekciju na poslednja četiri susreta, a srpski teniser ima samo reči hvale za tenisera sa kojim će se verovatno susresti u polufinalu Vimbldona:
"Očigledno je da po stilu igre vidim sličnosti između nas dvojice. Pokušavamo rano da hvatamo lopticu, dominiramo sa osnovne linije. Sećam se kada smo se upoznali, sa 13/14 godina bio je visok i mršav - otprilike kao i ja kada sam bio klinac. Koristimo isti reket, ima sličnosti, ali je on naravno jedinstven na svoj način. Svi pričaju o njegovoj brzini udaraca, ali mu je tajming neverovatan. Smanjio je i broj grešaka koje je imao u prvih nekoliko godina kariejre, sada je neverovatno precizan i konstantno pritiska protivnika jer igra tako brzo. Sjajno je videti koliko je dominantan postao na grend slemovima", istakao je srpski teniser.
Njegov naredni protivnik biće Aleks De Minor. Sa Australijancem je trebao da se susretne u četvrtfinalu Vimbldona prošle sezone, ali je Đoković bez igre prošao dalje zbog povrede protivnika:
"Mnogo je napredovao u poslednjih par godina, igra tenis života i sigurno kuca na vrata finalnog dela grend slemova. Prošle godine je morao da preda zbog povrede, ali je sada tu, nije još izgubio set i igra sjajno. Niste uzbuđeni što igrate protiv njega na travi, to je sigurno! Brz je, stiže sve, dobro pogađa servise... Biće to veoma veliki izazov za mene. Iščekujem taj meč jer će to biti dobar test za moju igru, da vidim gde sam", zaključio je Đoković.
U sjajnom i otvorenom meču 24. kola Lige 1, Strazbur i Lens su podijelili bodove, 1:1. Bio je to duel sa šansama na obje strane, visokim ritmom i dosta uzbuđenja pred oba gola.
Đoković i Kecmanović su do sada igrali tri puta, a poslednji put su snage odmerili 2022. baš na Vimbldonu kada je najbolji teniser svih vremena slavio sa 6:0, 6:3, 6:4.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Prvi dan jula označen je kao početak trećeg Grend slema u sezoni i najznačajnijeg teniskog turnira na svetu - Vimbldona, koji se održava na terenima "ol Ingland kluba" u Londonu.
Srpski teniser Miomir Kecmanović je tokom noći između srede i četvrtka po prvi put u karijeri upisao trijumf nad teniserom koji se nalazi među pet najboljih na ATP rang listi.
Ostavite komentar