
pre 7 minuta 13: 26
Olakšanje za Partizan: Milton nije ozbiljnije povređen, vraća se za Pariz
Amerikanac neće moći da pomogne drugovima u narednih sedam dana.
Novak Đoković nije pobedio Danijela Evansa u današnjem meču drugog kola Vimbldona, osvajač sedam Grend slemova u Londonu "obrisao" je travu sa Britancem, pa je posle bitke u tri čina, za manje od dva sata, imao osmeh oko glave dok je odgovarao na pitanja oficijelnog novinara.
Bez potcenjivanja jednako iskusnog, ali mnogo lošijeg od sebe kolege, ali s ponosom na ono što je danas (u)radio.
"Svi su znali da će on u ovoj atmosferi biti motivisan. Nikada nije lako igrati protiv Britanca ovde. On je nezgodan teniser, veoma kvalitetan. Ima mnogo talenta, dobar osećaj za neke udarce, posebno za ovu podlogu gde njegova loptica nisko odskače posle slajs udarca. Problematično je ako niste na svom vrhu igre, što ja danas jesam bio. Nekada dođe takav dan kada se sve poklopi i ide tečno. Nije zbog mene, nego je trener zaslužan za to. Sjajno je danas bilo biti u patikama i držati reket", prvo je što je rekao osvajač 100 ATP titula.
Vlasnik svih zamislivih, a iole bitnih, rekorda "belog sporta" danas je ostvario čak 99. pobedu na Vimbldonu. Pri čemu mu je ovaj plasman u treći krug čak 19. takav njegov učinak na istom mstu. Vredno divljenja, pa i proučavanja.
"Te brojke znače da igram baš dugo. Čak 19 puta, to je velika statistika. Toliko Siner i Alkaraz imaju maltene godina. Rekao sam mnogo puta, Vimbldon je moj omiljeni turnir, ima specijalno mesto u mom srcu, sanjao sam kao mali da ga osvojim. Svaka istorija koju ispišem ovde je posebna za mene. Tek je početak turnira, svestan sam da je još mnogo rekorda preda mnom".
Pre tačno dve decenije Đoković je prvi put igrao na Vimbldonu. U međuvremenu se dosta toga promenilo, na privatnom i profesionalnom planu. Počev od penzionisanja njegov epskih rivala Rodžera Federera i Rafaela Nadala.
"Iskreno, ne mogu da se setim. Bilo je odavno. Najviši nivo tenisa zahteva mnogo odricanja. Ne igram toliko kao mnogi što igraju, više se igram sa svojom decom. Ne osvrćem se toliko na sve što sam uradio. Želeo bih i to ću uraditi kada budem završio karijeru i kada budem u penziji sedeo na plaži sa Federerom i Nadalom i prisećamo se zajedno šta smo sve uradili", zaključio je Đoković uz ovacije sa tribina.
Sada mu sledi dan odmora, a onda još jedan duel sa drugim, mlađim srpskim teniserom Miomirom Kecmanovićem.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Izvršni direktor Bayer Leverkusena Fernando Carro pozvao je na uvođenje međunarodnog limita plata za fudbalere, upozoravajući da finansijska dominacija engleske Premijer lige može da ugrozi Ligu šampiona.
UEFA revidira postupak nadmetanja za prenos svog takmičenja Lige šampiona kako bi povećala njegovu privlačnost za striming platforme poput Amazona i Netflixa.
12.07.2025 09: 10
U slučaju pobede Siner bi imao 12.030 poena, a Alkarazov maksimum je 9.300 poena, pod uslovom da odbrani titulu na Vimblodnu osvojenu prošle godine u duelu sa Đokovićem.
11.07.2025 21: 36
Najbolji teniser sveta Janik Siner izjavio je danas posle plasmana u finale Vimbldona da je odigrao najbolje u važnim poenima i tako došao do pobede protiv Novaka Đokovića.
11.07.2025 21: 10
Srpski teniser Novak Đoković ispao je u polufinalu Vimbldona, pošto ga mu je Janik Siner naneo ubedlijv poraz rezultatom 6:3, 6:3, 6:3.
11.07.2025 19: 52
Da li će Novak Đoković po sedmi put zaredom stići do borbe za trofej Otvorenog prvenstva Engleske?
pre 28 minuta 13: 06
Na njemu će učestvovati trenutno najbolji igrači na ATP listi, predvođeni Karlosom Alkarazom.
pre 1 sat 11: 52
Srpska teniserka se plasirala se četvrtfinale WTA turnira u Osaki kada je konkurencija dublova u pitanju, nakon što je u paru sa Rumunkom Žaklin Kristijan pobedila Poljakinju Kataržinu Piter i Japanku Nao Hibino - 2:0 (6:3, 6:4).
pre 21 sat 16: 22
Srpski teniser plasirao se u drugo kolo ovog turnira pobedom nad Milerom sa 2:0.
13.10.2025 09: 47
Srpska teniserka nadigrala Japanku Hibino 2:1 (6:4, 1:6, 6:2) u prvom kolu.
Ostavite komentar