pre 20 minuta 12: 40
Kada servis postane intelektualna svojina: Đoković šalje ugovor Alkarazu
Srbin traži autorska prava za servis, jer sve više se govori kako Španac ima sličan kao što ima najbolji teniser svih vremena.
Svojevremno najbolji teniser sveta Endi Rodik smatra da će Novak Đoković imati poslednju veliku priliku da osvoji Vimbldon ove godine.
Kako ističe momak koji jedini uz Janika Sinera ima pozitivan rezultat protiv Novaka (5:4) u konkurenciji od minimum pet odigranih mečeva, ovogodišnji turnir u Londonu mogao bi da bude prelomna tačka u karijeri srpskog asa.
"Mislim da je ovogodišnji Vimbldon Novakova poslednja velika šansa da osvoji još jedan gren slem. Ne znam još koliko planira da igra, ali će ovo biti njegova najveća prilika", rekao je Rodik.
Đoković je u poslednjih šest izdanja Vimbldona igrao u finalu. Trijumfovao je od 2018. do 2022. godine, dok se 2020. turnir nije održao zbog pandemije. Prošle dve godine gubio je finala od Karlosa Alkarasa.
"Njegova igra više nije na nivou od pre pet godina, ali na travi je i dalje izuzetno kvalitetan. Zna kako da iskoristi svoje prednosti", ocenjuje Rodik.
Nekadašnji finalista Vimbldona analizirao je i Novakov mogući put ka još jednom finalu.
"U prva dva kola ne očekujem probleme. Mikelsen ima dobar servis, ali Novak odlično drži svoje gemove", najavio je Rodik duel trećeg kola.
"Protiv De Minora moći će da diktira ritam, slanjem loptica duboko. Drejper je levoruk, ali Novak zna kako da riternira takve servise. Neće ga mnogo poremetiti", dodao je.
U polufinalu bi Đoković mogao da ukrsti rekete sa Janikom Sinerom, ali ni to Rodik ne vidi kao neku veliku prepreku.
"Vidim Novaka u finalu. Vidim ga u finalu Vimbldona. Rekao sam šta sam rekao."
Ipak, kada je reč o samom finalu, Rodik prednost daje Karlosu Alkarasu.
"Alkaras ima najveće šanse. Ako osvoji titulu, izjednačiće se sa Borisom Bekerom. Obojica će imati po tri pehara sa Vimbldona. Biće mu to šesta grend slem titula, čime bi se izjednačio i sa Bekerom i sa Edbergom" naglašava Rodik, ne skrivajući koliko je impresioniran mladim Špancem.
"Niko ne osvaja grend slemove na poklon. Zamislite, tri Vimbldona i ukupno šest grend slemova sa samo 22 godine. Sve kao Beker, a znamo kakav je monstrum bio. Ikona tenisa" zaključio je Rodik.
Novak Đoković sutra počinje takmičenja na Vimbldonu, a sva dešavanja iz Londona u naredne dve nedelje možete pratiti na Areni sport.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
Teška su vremena za Audi, diviziju kompanije Volkswagen AG.
Zimske olimpijske igre su test javne potrošnje kakav se retko viđa u sportu.
Tom Brady spaja dve, Amerikancima omiljene, razonode: američki fudbal i lekove za mršavljenje.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
11.07.2025 19: 52
Da li će Novak Đoković po sedmi put zaredom stići do borbe za trofej Otvorenog prvenstva Engleske?
11.07.2025 13: 10
Švedski analitičar ne otpisuje Novaka, naprotiv.
11.07.2025 08: 00
Pre nego što Novak i Janik izađu na Centralni teren, prvo polufinale ovogodišnjeg Vimbldona od 14.30 odigraće Karlos Alkaraz i Tejlor Fric.
10.07.2025 17: 31
Nakon što je savladao Flavija Kobolija u četvrtfinalu, sutra od 16.30 časova sukobiće se sa još jednim Italijanom - Janikom Sinerom.
pre 21 minut 12: 40
Srbin traži autorska prava za servis, jer sve više se govori kako Španac ima sličan kao što ima najbolji teniser svih vremena.
pre 47 minuta 12: 14
U pitanju je Iva Jović, koja je pobedila sedmog nosioca Džasmin Paolin u trećem kolu Grend slema u Melburnu.
pre 1 sat 11: 05
Aleksandra je u paru sa Anom Danilinom uspela da se plasira u osminu finala grend slema u Melburnu, dok to nije pošlo za rukom Olgi.
pre 3 sata 09: 41
Srpski teniser u 3. kolu igra protiv Holanđanina Botika van de Zandšhulpa.
Ostavite komentar