pre 13 minuta 17: 06
Herojske odbrane Jovane Risović srušile Španiju: Rukometašice Srbije ostvarile veliki preokret na Svetskom prvenstvu
Rukometašice Srbije ostvarile su herojsku pobedu u drugoj grupnoj fazi Svetskog prvenstva...
Profimedia
Drugi put zaredom, Novak Đoković ima slabiji plasman na ATP listi u odnosu na poslednji presek stanja među teniserima u singlu, jer je posle ateriranja na peto mesto pao na šestu poziciju.
Dok je vlasnik svih iole važnih rekorda u istoriji "belog sporta", pa i onog u broju sedmica provedenih na vrhu tog poretka, malo duže odmarao, malo treniro i preskakao turnire ostali se takmiče i pretiču ga.
Tako Srbin trenutno ima 4.630 bodova, što je tanji učinak od Amerikanca Tejlora Frica (4.635), prošli put četvrtog a sada petog u pomenutoj koloni. Ispred osvajača 24 Grend slema je dalje neprikosnoveni Italijan Janik Siner (10.430).
Iznad su ostali i drugoplasirani Karlos Alkaraz (Španija, 9.300) i za nijansu slabije rangirani Aleksandar Zverev (6.500), a od ovog ponedeljka je to i Britanac Džek Drejper, zahvaljujući skoku od dve pozicije (4.650).
U Top 10 su još: Italijan Lorenco Muzeti, Danac Holger Rune, Rus Danil Medvedev i Amerikanac Ben Šelton. Drugi najbolje plasirani Srbin, Miomir Kecmanović, pokvario je plasman za dve pozicije i trenutno je 49, sa 1.146 bodova
Laslo Đere je 62. teniser sveta sa 936 bodova, Hamad Međedović je 73. igrač na ATP listi sa 853, dok se Dušan Lajović nalazi na 118. mestu sa 498 ATP bodova. U susret trećem sezonskom Grend slemu - Vimbldonu (30. jun - 13. jul).
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
10.11.2025 13: 53
Najbolji teniser sveta svih vremena, Novak Đoković zauzima ovog ponedeljka 4. poziciju na najnovijoj ATP listi i to sa sa 4.830 osvojenih bodova, nakon što je u Atini osvojio 101. titulu u karijeri.
10.11.2025 08: 35
Od srpskih tenisera, Miomir Kecmanović je napredovao za dva mesta i sada je 52. na svetu, Hamad Međedović je spao na 83., dok je Laslo Đere na 99. poziciji.
03.11.2025 10: 09
Italijan posle osvajanja Mastersa u Parizu pretekao Karlosa Alkaraza.
31.10.2025 09: 55
Teniska legenda Džon Mekinro upozorava da nejasne poruke koje šalje Đoković ne ulivaju preveliki optimizam.
pre 5 sati 11: 20
Penzionisani čileanski teniser svedoči ljubavi svojih zemljaka prema Srbinu, dok on misli nešto drugačije.
pre 17 sati 23: 30
Endi Marej nekadašnji prvi reket sveta i bivši trener Novaka Đokovića, prisetio se u emisji "The Tennis Podcast" saradnje sa svojim velikim prijateljem iz igračkih dana, podsetimo Endi je Novaku bio trener a ta saradnja je trajala šest meseci.
pre 18 sati 22: 41
Srpska teniserka ima samo reči hvale na račun najboljeg igrača svih vremena.
01.12.2025 12: 48
Paniki je dodao i da je Rune "srednja linija" između Đokovića, Sinera i Alkaraza, igrač sa izuzetnim talentom i fizičkom snagom, i da je sada cilj da se taj potencijal maksimalno iskoristi.
Ostavite komentar