pre 5 sati 23: 09
Kerkezov prvenac nedovoljan, Liverpul i dalje tone u Premijer ligi: Pobeda Brentforda produžila glavobolju šampiona
Premijer liga
AP Photo/Lindsey Wasson
Prošle godine igrao je finale Rolan Garosa i izgubio od Karlosa Alkaraza posle pet setova, dok je ove sezone zaustavljen u četvrtfinalu. Saša Zverev nije uspeo da nadigra Novaka Đokovića protekle noći. Izgubio je posle preokreta u četiri seta, a nakon meča, kao i obično, imao je samo reči hvale za srpskog tenisera.
Kako je rekao Nemac, koji još uvek čeka na svoju prvu grend slem titulu, ovakvu igru definitivno nije očekivao od Đokovića s obzirom na nešto skromniju formu srpskog tenisera ove godine.
"Šta hoćete da vam kažem, dobio je 24 Grend slema. Da, očekivao sam da može da igra toliko i na ovom nivou. Nisam video da igra ovako ove godine, bio je veoma visok nivo igre. U jednom momentu je bilo teško za mene, u prvom setu kada je sunce još bilo tu. Imao sam neke vinere, naštetio mu svojim servisom. Kasnije kada je zahladnelo. Nisam mogao da uradim mnogo. U nekom momentu nisam znao kako da osvojim poen na osnovnoj liniji protiv njega, imoo je rešenje za šta god da sam probao. Zasluge idu njemu, igrao je bolje nego ja danas", rekao je Zverev na konferenciji za medije.
Zverev smatra da je Đoković potcenjen.
"Potcenjen je u ovom momentu, smešno je što to kažete, ali mnogi ljudi ga otpuisuju već . Ove godine je dobio Alkaraza u Melburnu, mene u Parizu. Zaboravite godine, to su veoma dobri rezultati za bilo koga. Morate da ga pitate kako se fizički oseća i da li će biti na 100 odsto u narednom meču, jer je ovo bio fizički naporan meč za obojicu. Dobija one najbolje i dalje. Svi moraju to da znaju."
Tokom meča je imao problema sa servisom.
"Mislim da je bilo i do uslova, brzina mog servisa nije bila toliko velika, nije mi bilo lako da nađem načine da dominiram u razmenama, neutralizovao je moje servise. Moji udarci, kada god sam bio agresivan, nisam mu naštetio. Bilo mi je teško da nađem rešenje u tim hladnijim uslovima", zaključio je Zverev.
Novak Đoković u polufinalu Rolan Garosa igra protiv Janika Sinera.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
08.06.2025 17: 25
Veliko dostignuće italijanskog tenisera.
07.06.2025 09: 33
Janik Siner obezbedio je prvo finale Rolan Garosa u karijeri trijumfom nad Novakom Đokovićem od 6:4, 7:5, 7:6(3).
06.06.2025 23: 39
Srpski teniser Novak Đoković ispao je u polufinalu Rolan Garosa nakon što ga je Janik Siner porazio sa 6:4, 7:5, 7:6(3).
06.06.2025 23: 00
Prvi teniser sveta je bio bolji od Novaka Đokovića sa 3:0 u setovima (6:4, 7:5, 7:6).
YouTube
pre 8h
YouTube
pre 8h
pre 5 sati 22: 22
Španski teniser Alehandro Davidovič Fokina plasirao se u finale ATP turnira u Bazelu...
pre 7 sati 20: 51
Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u finale ATP turnira u Beču...
pre 8 sati 19: 20
Srpski teniser Hamad Međedović poklekao je na prvom koraku putovanja ka glavnom žrebu Mastersa u Parizu...
pre 9 sati 18: 36
Italijanski teniser je danas u polufinalu pobedio Australijanca Aleksa de Minora rezultatom 6:3, 6:4...
Ostavite komentar