pre 1 sat 23: 25
Željko Obradović za TV Arena sport: Odigrali smo pametno kad je bilo najvažnije
Trener Partizana istakao je daje ovo važan trijumf u Evroligi
Srpski teniser Dušan Lajović ispao je sa Rolan Garosa u prvom kolu, i to od igrača koji je na glavni žreb stigao kao "laki luzer".
Nije uspeo da upiše nijedan set na svoje ime tokom ovogodišnjeg izdanja Otvorenog prvenstva Francuske, a u razgovoru sa srpskim medijima podelio je utiske svog učinka:
"Danas sam dosta loše odigrao. Nisam zadovoljan, pogotovo startom meča. U drugom i trećem sam imao šansu, ali mogao sam bolje. Igram dosta gore-dole ove sezone, to je realnost, moram da nađem način da to preokrenem. Ovaj meč je i odraz prvog dela sezone. Već sam doživeo ovakve dane više puta ove godine, ali u poslednja dva meseca ipak osećam da sam našao malo bolji ritam nego pre toga... Skočni zglob me zeza još od prošle godine kad sam ga iskrenuo – jedan dan dobro, jedan dan loše... Zato mi je slabija eksplozivnost... Na snimcima je sve OK, ali moram da povratim 100 posto eksplozivnost zgloba – sa 35 godina ide sporije, ali ide..."
Reprezentativac Srbije ispao je sa liste prvih 100 tenisera sveta, što znači da će do glavnih turnira morati da ide preko kvalifikacija. Takođe ga i čekaju dosta čelindžer turnira kao najbolje rešenje povratka izgubljenog ranga.
"Sigurno nije lako vratiti se. Prvi put sam to radio 2022. godine, igrao sam ih šest-sedam na kraju sezone, ali 2023. mi je donela drugu titulu i top 10 pobede... Može da se okrene nekoliko nedelja. Odigraću dva 125k čelendžera u Italiji, a posle do kraja sezone branim još 100 poena. Jesu sada realnost čelendžeri, ali nemam u glavi to „ko će sad to“. Znam da moram da izgaram nekoliko nedelja da bih se vratio tamo gde želim. Sad mi nije ni do čega, skočio bih s mosta, ali za nekoliko dana ću biti u boljem mentalnom stanju. Plus sada na čelendžerima nema više kolo-dva lagano, odmah su teški rivali", istakao je 34-godišnjak.
Za kraj, Lajović veruje da može da povrati formu i zaigra bolji tenis nego što je to učinio u dosadašnjem delu sezone:
"Motivaciju imam da guram i dalje, da igram. Prelomio sam i rekao sam sebi da ne sme da bude takvih misli, već da moram da prelomim na jednu i na drugu stranu. Rekao sam sebi – ako mogu na treninzima da dobijam vrhunske igrače, znači da je igra tu. Sad, to treba prebaciti na teren i naći kontinuitet. Verujem da mogu da se vratim, jer ne vidim da mi nešto nedostaje u igri, osim nekoliko bitnih sitnica – forhend iz trka, što mi je oružje, kreiranje igre forhendom... Verujem da ću to vratiti".
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
Portugalski reprezentativac je na kraju svoje igračke karijere, ali ga je ugovor sa saudijskim Al-Nassrom plasirao u odabranu grupu najbogatijih sportista.
Švajcarski regulator za kockanje pokrenuo je preliminarnu istragu o prodaji blokčejn tokena koje podržava FIFA, a koje navijači mogu da zamene za ulaznice za utakmice na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Izvršni direktor Bayer Leverkusena Fernando Carro pozvao je na uvođenje međunarodnog limita plata za fudbalere, upozoravajući da finansijska dominacija engleske Premijer lige može da ugrozi Ligu šampiona.
30.06.2025 08: 25
Sva dešavanja iz Londona u naredne dve nedelje možete pratiti na kanalima Arene sport.
27.06.2025 20: 51
Srpski teniser Dušan Lajović igraće na ovogodišnjem Vimbldonu, pošto se Poljak Hubert Hurkač povukao sa turnira, saopštili su danas organizatori takmičenja.
26.06.2025 16: 17
Srpski teniser, Dušan Lajović, poražen je u trećem kolu kvalifikacija za Vimbldon od francuskog predstavnika Artura Kazaua rezultatom 1:3 (7:6, 2:6, 3:6, 4:6).
25.06.2025 15: 45
Srpski teniser, Dušan Lajović savladao je Artura Bukijea u okviru drugog kola kvalifikacija za Vimbldon rezultatom 2:0 (6:2, 6:4) i sada se naš predstavnik nalazi na samo jednu pobedu do glavnog žreba prestižnog Grend slema.
pre 5 sati 19: 20
Srpskom teniseru ovo bi bilo 17 učešeće na ovom turniru, čime bi se izjednačio sa Federerom.
pre 9 sati 15: 25
Iako zauzima visoko treće mesto na ATP listi, Zverev ne beleži rezultate koji bi to u potpunosti opravdali. Sam priznaje da mu je 2025. godina bila izuzetno zahtevna.
pre 10 sati 14: 38
Naredni turnir na kojem bi Đoković trebalo da nastupi je u Atini, zakazan za period od 2. do 8. novembra.
pre 13 sati 11: 10
Srpska teniserka završila s borbom za trofej vredan 250 WTA bodova.
Ostavite komentar