pre 4 minuta 10: 00
Sabalenka, Svitolina, Potapova i Mboko u trećem kolu Australijan opena
Ukrajinka Elina Svitolina izborila je plasman u treće kolo prvog grend slem turnira u sezoni, pošto je nadigrala Poljakinju Lindu Klimovičovu 7:5, 6:1.
Tanjug/(AP Photo/Asanka Brendon Ratnayake)
Novak Đoković na ovogodišnjem izdanju Austrlijan opena juri svoju 25. grend slem titulu u karijeri, a prva ozbiljna prepreka na tom putu stiže već u četvrtfinalu, gde se susreće sa Špancem Karlosom Alkarazom. Organizatori turnira odlučili su da ovaj dvoboj u "Rod Lejver" areni počne u 10.30 časova po srednjeevropskom vremenu.
Program u utorak počinje duelom ženske konkurencije između Koko Gof i Paule Badose koja je izbacila Olgu Danilović u prošloj rundi takmičenja. Posle njih na teren izlaze Amerikanac Toni Pol i Nemac Aleksandar Zverev, da bi zatim Beloruskinja Arina Sabalenka i Ruskinja Anastasija Pavljučenkova ukrstile rekete. Program se zatvara glavnim događajem - reprizom finala Olimpijskih igara u Parizu.
Đoković i Alkaraz se nisu susreli od tad, a treći favorit za osvajanje otvorenog prvenstva Australije u tenisu tražiće osvetu za srebrnu medalju koju je dobio kao utešnu nagradu ovog leta. Ovo će biti osmi duel između njih dvojice a naš as, koji je sedmi teniser na ATP rang listi, vodi 4:3 u međusobnim duelima.
Ukoliko srpski reprezentativac ponovo savlada Španca, ići će na boljeg iz dvoboja Pol - Zverev.
Na konferenciji za medije posle trijumfa nad Jiržijem Lehečkom, naš predstavnik je prokomentarisao duel sa Alkarazom:
"Očekujem veliku borbu. On je veoma dinamičan, eksplozivan, talentovan i harizmatičan. Sjajan za gledanje, ali ne sjajan da igrate protiv njega. Svi su jedva čekali taj četvrtfinalni duel i evo nas. Mislim da obojica na ovom turniru dobro udaramo lopticu, sviđa mi se kako se osećam i kako igram u poslednjih nekoliko mečeva", poručio je Novak Đoković.
Zimske olimpijske igre su test javne potrošnje kakav se retko viđa u sportu.
Tom Brady spaja dve, Amerikancima omiljene, razonode: američki fudbal i lekove za mršavljenje.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
18.01.2025 21: 00
Novak Đoković sutra od devet časova igra meč osmine finala Australijan Opena protiv Jiržija Lehečke.
26.01.2024 14: 07
Ruski teniser Danil Medvedev je savladao Aleksandera Zvereva 3:2 (5:7, 3:6, 7:6, 7:6, 6:3) nakon velikog preokreta i zakazao finalni duel sa Janikom Sinerom.
24.01.2024 19: 25
Iako je eliminisan u četvrtfinalu Australijan opena, Karlos Alkaraz ne očajava. Svestan je činjenice da mu je tek 20 godina i da mora još da uči.
24.01.2024 16: 53
Nemački teniser Aleksandar Zverev sabrao utiske posle pobede nad Karlosem Alkarazem u četvrtfinalu Australijan opena.
pre 4 minuta 10: 00
Ukrajinka Elina Svitolina izborila je plasman u treće kolo prvog grend slem turnira u sezoni, pošto je nadigrala Poljakinju Lindu Klimovičovu 7:5, 6:1.
pre 19 minuta 09: 45
Poraz, međutim, ima i svoju cenu. Pad na WTA listi gotovo je izvestan, što znači da bi Danilović u nastavku sezone mogla da se nađe u kvalifikacijama za velike turnire.
pre 1 sat 08: 25
Iako je Nemac dobro startovao i stavio Alkaraza pod pritisak, Španac je pokazao karakter i prošao dalje po četvrti put u karijeri do treće runde Australijan opena, 3:0 7:6(4), 6:3, 6:2, nakon dva sata i 43 minuta igre.
pre 3 sata 06: 37
Đoković je uoči ovog susreta trenirao sa Norvežaninom Kasperom Rudom, nastavljajući rutinu pripreme pred nove izazove na turniru na kojem je ispisao istoriju.
Ostavite komentar