pre 2 sata 23: 10
Tanjga zadovoljan žrebom u Kupu Srbije : Radnički iz Niša rival po meri, nadam se najboljem -
Vojvodina je prošle godina igrala u finalu Kupa Srbije, ali je poražena od Crvene zvezde.
Rajli Opelka, 293. igrač sveta koji je danas pobedio Novaka Đokovića u Brizbejnu, izneo je utiske posle plasmana u polufinale turnira iz serije 250, gde će se sutra sastati sa Đovanijem Perikarom.
Američki teniser od 211 cm visine kome je servis glavno oružje, što je, uostalom, potvrdio i duelu sa Đokovićem, slavio je zasluženo u dva seta rezultatom 7:6, 6:3, a nakon meča imao je samo lepe reči za našeg predstavnika.
"On je najbolji igrač koji je ovaj sport ikada video. Teško je biti u njegovoj poziciji. On može da analizira mene ili druge protivnike ceo dan… stvarnost je da mi nemamo šta da izgubimo protiv njega. Na kraju igramo slobodnije. Uzimaš mnogo više rizika, jer ako igraš svoj normalni nivo ili čak iznad njega, on će pobediti svaki put. Teško je biti u njegovoj poziciji jer se on suočava sa igračima koji rizikuju. Na dan kao što je ovaj, kada puno stvari ide na moju stranu, to je kako se sve odvija", rekao je Amerikanac.
On je svojevremeno bio 17. igrač sveta, ali je zbog brojnih povreda, pao na ATP listi, gde sada drži 293. poziciju.
“Bilo je teško, mnogo sumnji. Gledao sam svoje prijatelje na TV-u, gledao sam Tejlora, Tomija i Frensisa kako beleže sjajne rezultate – to mi je bilo zabavno, ali i motivišuće. Gledao sam i Novaka kako postaje najveći svih vremena tokom ove dve godine pauze, i pitao sam se: ‘Šta bi Novak uradio u mojoj situaciji?’ Mnogi postavljaju sebi to pitanje, to je efekat koji je on imao na sport. Zato i vidimo momka poput Janika, koji podseća na Novaka od pre deset godina, i Karlosa… Tako sport napreduje”, dodao je Amerikanac.
Nike ima 117 proizvodnih pogona u Kini i osam u Meksiku.
Konzorcijum koji uključuje suosnivača STG Partnersa, Billa Chisholma, postigao je dogovor o kupovini NBA tima Boston Celtics za 6,1 milijardu dolara. Ova akvizicija predstavlja najveći posao u istoriji NBA lige, nadmašujući procenjenu vrednost od četiri milijarde dolara postignutu 2022, kada je Mat Ishbia sklopio dogovor za kupovinu Phoenix Sunsa.
Polovina od 20 najbogatijih fudbalskih klubova u Evropi gradi novi stadion ili modernizuje postojeći, svesni da potrebni rast prihoda neće moći da dođe od TV prava. Važno je imati svoj krov nad glavom, ali on danas mora biti u skladu sa statusom i ambicijama kluba, čak i ispred toga.
Novak Đoković tvrdi da teniski turniri nepravedno ograničavaju zaradu igrača.
Wrexham AFC je redak primer poznatih američkih investitora koji su uspeli da preokrenu bogatstvo ostrvskog fudbalskog kluba.
23.03.2025 23: 24
Italijanski teniser Lorenco Muzeti naredni je rival Novaka Đokovića na Mastersu u Majamiju.
23.03.2025 23: 04
Italijanski teniser Lorenco Muzeti naredni je rival Novaka Đokovića na Mastersu u Majamiju.
22.03.2025 22: 10
Najbolji srpski teniser Novak Đoković igra meč trećeg kola Mastersa u Majamiju protiv Argentinca Kamila Uga Karabeljija
21.03.2025 16: 00
Najbolji teniser sveta svih vremena nagovestio takmičarski dolazak u prestonicu Srbije, krajem godine.
pre 3 sata 22: 10
Filipinka je rođena 2005. godine i trenutno se nalazi na 140. mestu na WTA listi, a pobedom nad drugom teniserkom sveta napravila je veliko iznenađenje na turniru u Majamiju.
pre 4 sata 21: 10
Srpskom teniseru će naredni protivnik biti domaći igrač Alehandro Moro Kanjas.
pre 5 sati 20: 10
Inače, ovo joj je bila prva pobeda srpske teniserke posle skoro dva meseca i trijumfa u prvom kolu turnira u Klužu.
pre 15 sati 10: 13
Poznata satnica četvrtfinalnog meča Novaka Đokovića i američkog tenisera.
Ostavite komentar