pre 9 minuta 11: 00
Anselminove suze na "Stamfordu" i pitanje za Čelsi: Zašto to radite ovom momku
Argentinski štoper odigrao samo dva minuta za "plavce" koji ga seljakaju iz kluba u klub svakih šest meseci.
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Najbolji srpski teniser, Novak Đoković u noći između nedelje i ponedeljka je osvojio 24. Grend slem titulu, savladavši Danila Medvedeva u finalu US Opena, a od ovog jutra je ponovo prvi na ATP listi.
Još nakon prvog kola turnira Njujorku se znalo da će se Nole vratiti na čelnu poziciju, budući da prošle sezone nije učestvovao na ovom turniru, dok je Španac Karlos Alkaraz branio titulu, odnosno 2.000 poena.
Imajući u vidu da Karlito nije uspeo da dođe ni do finala on je na novoj rang listi najboljih svetskih igrača izgubi 1.200 bodova i sada ih ima 8.535, što je za 3.260 manje od Đokovića.
Treće mesto na danas objavljenom rangiranju tenisera pripada finalisti US Opena Danilu Medvedevu koji je zaradio 1.020 bodova, a iza njega slede Holger Rune, Stefanos Cicipas, Andrej Rubljov, Janik Siner, Tejlor Fric, Kasper Rud i Aleksander Zverev.
Od ostalih srpskih tenisera među najbojh 100 se nalaze Laslo Đere koji je trenutno 37. igrač sveta, Milomir Kecmanović zauzima 48. poziciju, dok je Dušan Lajović 52. teniser na planeti.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
Za nagradni fond na ovogodišnjem Australijan openu izdvojena je najveća suma u istroiji ovog turnira, čak 77,6 miliona američkih dolara, što je 16 odsto više u odnosu na 2025. Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale ovog turnira, uvećavši zaradu od nagrada za nešto više od 870.000 dolara bruto.
Vrednost fudbalskih liga u Adria regionu najčešće se poredi kroz ukupne iznose, ali takav pristup brzo nailazi na jednostavan problem: lige nemaju isti broj klubova.
13.11.2025 12: 00
Svetla pozornice obasjala su teren u "Inalpi" areni, na mestu konačnog obračuna najboljih u teniskoj 2025. godini.
09.11.2025 12: 00
Ljubiteljima tenisa ostalo je da sačekaju pobednika zadnjeg velikog turnira u godini na izmaku, ali i vide ko će sezonu okončati na prvom mestu ATP liste.
15.10.2025 23: 25
Legendardni italijanski teniser, Paolo Bertoluči veruje da Janik Siner nije na istom nivou kao Novak Đoković i Karlos Alkaraz.
28.09.2025 12: 46
Fric će na četvrtom mestu prestići Srbina Novaka Đokovića, koji će na narednoj ATP listi biti peti teniser sveta. ATP turnir u Tokiju se igra za nagradni fond od 2.226.470 dolara.
pre 16 sati 18: 32
Srpski teniser Hamad Međedović poražen je na startu ATP turnira iz kategorije 250 u francuskom Monpeljeu, a bolji od njega bio je legendarni švajcarski veteran Sten Vavrinka koji je slavio sa rutinskih 2:0 (7:6(3), 6:4), posle jednog časa i 40 minuta igre.
pre 19 sati 15: 15
Srpska teniserka eliminisana u osmini finala turnira u Klužu.
pre 20 sati 14: 52
Španski trener ističe da bi Nemac slavio protiv srpskog tenisera u borbi za titulu na prvom Grend slemu u sezoni.
04.02.2026 10: 40
Srpski teniser je u prvom GS sezone, Australijan openu, stigao do finala, gde ga je pobedio Karlos Alkaraz, ali je i pored toga pokazao da može da se nosi sa najboljim mladim igračima sveta.
Ostavite komentar