pre 1 sat 23: 59
Diante Boldvin napustio Borac Čačak
Diante Boldvin, više nije košarkaš Borca iz Čačka, a zanimljivo je da je igrač sam isplatio klubi obeštećenje kako bi dobio "čiste papire."
Profimedia
Rukometašice Srbije započele su drugu grupu druge runde Svetskog prvenstva sjajnom pobedom protiv Španije. Nadoknadili su šest golova zaostatka i poboljšali sebi šanse za prolaz u nokaut fazu, a potencijalne protivnice tek treba da sazna - pošto su večeras postale poznate sve članice preostalih grupa planetarne smotre.
Dok su "orlice" igrale drugu fazu, pojedine reprezentacije su izmirivale obaveze u prvom delu, čime su i ostvarile prolaz dalje. U pitanju su bile E i F grupe preliminarnog dela, gde je Holandija savladala Austriju (34:22), Argentina dobila Egipat (27:14), Tunis pronašao rešenje za Kinu (34:28) i Francuska ubedljivo slavila protiv Poljske (42:28).
Dan ranije određene su članice prve i treće grupe, a sada je poznato da će Francuska, Poljska, Tunis, Holandija, Austrija i Argentina biti deo četvrte grupe.
Francuskinje i Holanđanke ulaze sa četiri prenesena boda, dok će Poljska i Austrija imati dva. Bez ikakvog učinka ostaju Argentina i Tunis, koji su pobedama u poslednjoj rundi obezbedili prolaz dalje. Kako nalažu pravila, slede dueli sa protivnicama iz suprotnih članica grupa prethodne faze takmičenja. Dve najbolje ekipe osiguravaju mesto u četvrtinalu, a trećeplasirana ekipa mora da se nada za boljim učinkom od preostalih reprezentacija iz drugih grupa.
Svetsko prvenstvo u rukometu za žene, prva grupna faza
E grupa
Holandija - Austrija 34:22
Argentina - Egipat 27:14
F grupa
Francuska - Poljska 42:28
Tunis - Kina 34:27
Tom Brady spaja dve, Amerikancima omiljene, razonode: američki fudbal i lekove za mršavljenje.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
09.12.2025 21: 59
Aktuelne olimpijske i evropske šampionke pokazale "lavicama" ko kosi a ko vodu nosi u rukometu.
09.12.2025 18: 46
"Pancerke" opravdale ulogu favoritkinja protiv Brazila.
06.12.2025 19: 31
Selekcija eks jugoslovenske republike, uz pomoć domaćina, igra četvrtfinale Svetskog prvenstva.
06.12.2025 17: 50
Srpske rukometašice zatečene svojim izdanjem protiv Crnogorki, u biti ili ne biti meču na Svetskom prvenstvu.
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 4h
pre 2 sata 23: 07
Pobeda rukometaša Srbije nad Nemačkom u drugom kolu Evropskog prvenstva u Danskoj je istorijska, verovatno najveća u poslednjih 10-15 godina kada je ovaj sport u pitanju, ali ona neće imati nikavu težinu ukoliko "orlovi" u poslednjem kolu ne budu bolji od Austrije.
pre 2 sata 23: 03
Kapiten rukometaša Srbije ističe da veliki trijumf nad Nemačkom, ali i da selekcija ništa nije uradila ako ne pobedi i Austriju.
pre 2 sata 23: 00
Nakon velike pobede reprezentacije Srbija nad Nemačkom (30:27) u drugom kolu A grupe Evropskog prvenstva, svoje viđenje utakmice i onoga što sledi za TV Arenu sport izneo je selektor "orlova" Raul Gonzales.
pre 2 sata 22: 50
Nakon epske pobede nad olimpijskim vicešampionom Nemačkom rezultatom 30:27 u drugom kolu A grupe Evropskog prvenstva u rukometu, reprezentacija Srbije ostala je u trci za plasman u narednu fazu takmičenja.
Ostavite komentar