pre 17 minuta 13: 52
Delije budite spremne: Crvena zvezda za meč sa Seltom pušta karte u ponedeljak
Crveno-beli sledećeg četvrtka (21.00 TV Arena Premium 1) igraju protiv Selte u poslednjem osmom kolu Lige Evrope.
MN Press
Rukometaši Partizana dobili su bez većih problema meč zadnjeg kola ARKUS lige, pred svojom publikom, a tih 34:27 (17:15) protiv Dinama omogućili su im da eskiviraju favorizovanu Vojvodinu u polufinalu plej-ofa.
Crno-beli su to učinili osvajanjem drugog mesta posle 26 rundi šampionata, a epilog današnjeg duela spojio je u drugom polufinalu lidera iz Novog Sada i pančevački tim. Sve to bez svog najboljeg igrača Stefana Petrića, koji se povredio u 23. minutu utakmice prelomljene u ranoj fazi drugog dela meča.
Ostali izabranici Darija Krželja potrudili su da se ne oseti pomenuti hendikep, u čemu je posebno prednjačio kapiten Nikola Zečević, sa četiri vezana gola u trenucima kada je trebalo rezultatski odlepiti se od protivnika. Na kraju je reprezentativac Srbije skupio 10 pogodaka, Mladen Šotić je dodao šest, dok su po pet puta mrežu gostiju zatresli Uroš Kojadinović i Stefan Petrić.
Istakao se i golman Andrej Trnavac, sa 15 uspelih intervencija, što mu je u ukupnom skoru donelelo više od čak 1.000 obrana za pola decenije, prvedene među stativama Partizana. Za Dinamo je najčešće pogađao Danilo Radović (10), dok su se Stefan Sunajko i Veljko Čabrilo po četiri puta upisali u strelce.
Zanimljivo da će svi oni jedni na druge i 7. maja, s tim što će tada odmeriti snage u Pančevu i to u polufinalu Kupa Srbije. Već 17. maja oba kluba će igrati svoje prve mečeve polufinalne serije, a do kraja ove večeri ostalo je da se odigraju i preostale utakmice zadnje runde osnovnog dela ARKUS lige.
Sponzorstvo ABA lige deo je šire strategije jačanja prepoznatljivosti brenda Sava Insurance Group u regionu, rekao je Peter Skvarča, član Upravnog odbora Sava Re, koji je odgovoran za reosiguranje i strateške investicije u međunarodnim podružnicama slovenačke grupe.
Teška su vremena za Audi, diviziju kompanije Volkswagen AG.
Zimske olimpijske igre su test javne potrošnje kakav se retko viđa u sportu.
Tom Brady spaja dve, Amerikancima omiljene, razonode: američki fudbal i lekove za mršavljenje.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
13.09.2025 09: 00
Rukometaši Vojvodine otvaraju sezonu utakmicom protiv Vranja na domaćem terenu sa početkom u 18 časova.
24.05.2023 19: 36
Rukometaši Vojvodine osvojili su 11. naslov prvaka Srbije u istoriji, posle pobeda nad Partizanom u finalu Arkus lige.
21.05.2023 19: 37
Prvu utakmicu finala plej-ofa domaćeg šampionata između Vojvodine i Partizana obeležio incident u finišu prvog poluvremena.
17.05.2023 22: 32
Beogradski tim još jednom pobedio Metaloplastiku i ostao u konkurenciji za rukometnu titulu.
pre 16 sati 22: 08
Tek su počele borbe u četvrtfinalnoj Grupi I na Evropskom prvenstvu, a već je jasno da će do kraja sve biti zamršeno i komplikovano i da se ništa neće znati do samog kraja.
22.01.2026 11: 00
U Herningu se igra prvo od tri kola jedne od dve grupe Evropskog prvenstva za rukometaše.
21.01.2026 22: 11
Samo dve od šest ekipa iz svake grupe moći će da obezbede prolaz dalje, a Hrvatska će (sem Švedske) za to morati da se bori sa Slovenijom, Islandom, Mađarskom i Švajcarskom.
20.01.2026 13: 44
Po eliminaciji Srbije sa Evropskog prvenstva već u prvoj fazi, dugogodišnji reprezentativac, saopštio je da je završio karijeru u nacionalnom rukometnom timu.
Ostavite komentar