
pre 17 minuta 09: 50
Luis Enrike pred finale sa Čelsijem: Želimo da uđemo u istoriju
Finale Svetskog klupskog prvenstva se igra u nedelju sa početkom u 21.00 čas.
Vršilac dužnosti selektora muške rukometne reprezentacije Srbije Dalibor Čutura saopštio je danas konačan spisak igrača za mečeve protiv Španije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2026.
Na spisku se nalaze: golmani: Dejan Milosavljev (Berlin), Vladimir Cupara (Dinamo Bukurešt), Andrej Trnavac (Vojvodina). Leva krila: Nemanja Ilić (Feniks Tuluz), Vanja Ilić (Šartr). Pivoti: Mijajlo Marsenić (Berlin), Dragan Pešmalbek (Vesprem), Miljan Pušica (Vojvodina). Desna krila: Darko Đukić (Dinamo Bukurešt), Mateja Dodić (Metaloplastika). Bekovi: Miloš Kos (Erlagen), Simo Šijan (Skjern), Stefan Dodić (Vojvodina), Milan Jovanović (Vojvodina), Lazar Kukić (Pik Seged), Jovica Nikolić (Vojvodina), Uroš Mitrović (Feniks Tuluz), Uroš Kojadinović (Feniks Tuluz).
Rukometaši Srbije okupiće se 9. marta u Beogradu. "Orlovi" će 13. marta od 18 časova u Kraljevu dočekati Španiju u trećem kolu Četvrte grupe kvalifikacija za EP 2026, a dve selekcije sastaće se tri dana kasnije u Sijudad Realu. Španija je prva na tabeli sa četiri boda, Srbija i Italija imaju po dva, dok je Letonija poslednja bez bodova.
"U nedelju se konačno okupljamo za možda i najvažniju utakmicu u ovim kvalifikacijama, a najbitnije je da dolazimo izuzetno motivisani, što me izuzetno raduje jer je to sigurno bitan preduslov za dobar rezultat. Momci su svi zdravi i ne sumnjam da će, uz kvalitet koji poseduju, u ovih nekoliko dana koje imamo na raspolaganju za pripremu, spremni dočekati četvrtak i u spektakularnom ambijentu pokušati da ostvare pozitivan rezultat", rekao je Čutura.
Plasman na EP izboriće po dve najbolje reprezentacije iz osam grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije. EP će se održati sledeće godine od 15. januara do 1. februara u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj.
"Bez obzira na to što Španija nije imala zapaženu ulogu na prethodnom prvenstvu, i dalje je to selekcija koja zaslužuje veliko poštovanje. Ipak, mi vidimo svoju šansu, s obzirom na to da igramo pred našom publikom, koja će nam sigurno biti od velikog značaja", dodao je Čutura.
VIP ulaznice za prestižni teniski turnir Vimbldona postale su investicijski hit.
Tri puta MVP NBA lige, centar Denver Nuggetsa je odlučio da ovog leta ne potpisuje ponuđeni produžetak ugovora, potvrdili su Denver Post i ESPN.
Vest da Crystal Palace možda neće zaigrati u Evro ligi naredne sezone, prvi put u svojoj 120-godišnjoj istoriji, otvorila je niz pitanja o održivosti modela vlasništva nad više klubova, poznatijeg kao Multi-Club Ownership (MCO).
Vlasnici najskupljih karata na Vimboldonu već preprodaju svoja mesta za period 2026-2030. po ceni od 200.000 funti
Dyn Media je, kako je Bloomberg News izvestio u oktobru, u saradnji s UniCredit bankom istraživala interesovanje TV emitera i finansijskih investitora.
25.02.2025 11: 10
Nemački predstavnik je ozbiljan rival sa velikim iskustvom i kvalitetom – igraju u jednoj od najjačih liga sveta, Bundesligi, ali Vojvodina se ne predaje unapred, iako je prvi meč izgubila u Novom Sadu 29:36.
20.02.2025 21: 35
Premijeru na klupi Vojvodine Matić će imati protiv Obilića 22. februara.
18.02.2025 23: 00
U drugom meču grupe Kil je pobedio Porto 32:22. Vojvodina u narednom kolu, za sedam dana, gostuje istom rivalu.
18.02.2025 18: 15
Prvi meč između Srbije i Severne Makedonije biće odigran 7. marta od 17 časova, a drugi duel dve selekcije na programu je dan kasnije od 13 sati.
pre 21 sat 12: 30
Sjajan start ženske juniorske rukometne reprezentacije Srbije na Evropskom prvenstvu u Podgorici ostvarile su igračice selektora Zorana Barbulovića.
08.07.2025 14: 14
Otpušteni rukometaš novosadskog kluba objasnio svoje sporno prisustvo na koncertu proustaškog muzičara.
07.07.2025 14: 44
Rukometni klub Partizan podržao je odluku velikog ribala iz Novog Sada da po hitnom postupku raskine ugovor sa Filipom Ivićem.
07.07.2025 13: 02
RK Vojvodina po hitnom postupku raskinula ugovor sa Filipom Ivićem.
Ostavite komentar