Bivša rukometašica, Sanja Vujović, široj javnosti poznatija pod devojačkim prezimenom Damnjanović, trebalo bi da dobije posao direktorke ženske rukometne reprezentacije naše zemlje.
Koliko sutra, na sednici Upravnog odbora Rukometnog saveza Srbije, saznaje Mozzart sport. Nekada vrsna šuterka sa bekovskih pozicija postaće prvo takvo rešenje među "orlicama".
Do sada je taj posao postojao samo u muškoj selekciji, a trenutno ga obavlja Mladen Bojinović. Sanja je karijeru završila u Rumuniji, gde je dugo igrala, a u Srbiju je stigla sa suprugom Stevanom Vujovićem, od skora prvotimcem Partizana.
Vujovićeva je rođena 1987. godine, a vrhunac karijere u državnom dresu bila je srebrna medalja na Svetskom prvenstvu 2013. godine, uz četvrto mesto na šampionatu Evrope 2012.
Što se tiče klupskih angažmana, imala ih je u beogradskom Radničkom, niškoj Naisi, Krimu, Zaječaru, Podravki, Viborgu, Šiofoku, Vardaru, Budućnosti, da bi u rumunskom Minauru stavila tačku na taj deo života.
Na istom sastanku UO trebalo bi da bude ozvaničen i rastanak sa Urošem Bregarom, posle niza neuspeha na velikim takmičenjima, zaključno sa brzom eliminacijom sa aktuelnog EP.
Ostavite komentar