Vesti iz rukometa

Lagana pobeda Nemaca protiv Mađarske za dramu u poslednjem kolu druge faze EP

22.01.2024 22:22
Lagana pobeda Nemaca protiv Mađarske za dramu u poslednjem kolu druge faze EP Tanjug/AP Photo/Martin Meissner/Hussein Malla

Rukometna reprezentacija Nemačke savladala je selekciju Mađarske sa 35:28 u trećem kolu druge faze Evropskog prvenstva.

Prvo poluvreme bilo je zaista izjednačeno. Nijedna reprezentacija nije uspela da dođe do više od jednog gola prednosti, a na poluvremenu je bilo 18:17 za domaćina prvenstva.

No, drugo poluvreme donelo je potpuno drugačiju sliku. Nemačka je dominirala i stigla do sigurnog trijumfa.

Koster je bio najbolji u pobedničkim redovima sa osam golova, dok su se na drugoj strani istakli Ancsin i Rosta sa po šest pogodaka.

Francuska je pobednik grupe 1, a večerašnji rezultat znači da Nemačka drži svoju sudbinu u svojim rukama i da će u susretu poslednjeg kola protiv Hrvatske odlučivati o prolasku u polufinale. Pobeda ili remi bi Nemcima bili dovoljni za prolazak.

Austrija igra protiv Islanda, ali mora čekati kiks nemačkih rukometaša. Šansu čeka i Mađarska, ali i njima treba negativan rezultat Nemaca u poslednjem kolu.