pre 4 minuta 17: 51
(UŽIVO) Crvena zvezda - Igokea (2/4): Gosti otišli na poluvreme sa pola koša prednosti
Beogradska arena je zauzeta zbog večerašnjeg derbija Partizana i Budućnosti, a hala "Aleksandar Nikolić" zbog finala MMA Evropskog prvenstva.
Credit: Odd ANDERSEN / AFP / Profimedia
Italija danas slavi i drugi zlatnu medalju na Zimskim Olimpijskim igrama u Milanu, čak osmu od početka. Fantastičnu trku na 10 kilometara u bijatlonu (potera) prtipalo je Italijanki Lisi Vitoci, koja je svih 20 hitaca pogodila i time nadmašila Norvežanku Maren Kirkeide i Finkinju Suvi Minkinen.
Kirkeide je na poslednje pucanje stigla prva, ali joj je zadrhtala ruka, čak dva puta je promašila i morala je na dva dodatna kruga trčanja po 150 metara. Vitoci je imala i četvrti put pet od pet, imala je 40-tak sekundi prednosti i već tada je znala da dolati do najsjajnije medalje (30:11,8 min).
Finkinja Suvi Minkinen takođe je bila bez promašaja, imala je drugo mesto, ali je Kirkeide "nenrmalno" trčala, na kilometar pre kraja je uspela da je prestigne na usponu i stigne do srebra (d0:40,6). Radovala se i Minkinenova (30:46,1), jer je donema Finskoj prvui medallju u bijatlonu na ZOI 2026.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
YouTube
pre 20min
YouTube
pre 50min
YouTube
pre 54min
pre 2 sata 15: 30
Za to su bili zaslužni Hu Najtingejl i Šarlot Benkis koji su bili najbrži na stazi Livinja dugačke 1110 metara.
pre 3 sata 14: 28
Italijanska skijašica trijumfovala i u veleslalomu.
pre 4 sata 13: 31
Legendarni kros kantri skijaš poslednje odličje osvojio u timskoj konkurenciji.
pre 6 sati 11: 52
Francuski olimpijac nije izvukao maksimum od sebe na takmičenju u Milanu i Kortini d' Kampeco.
Ostavite komentar