pre 8 minuta 17: 58
(VIDEO) Na pragu 43. godine, a i dalje deli lekcije u Ligi šampiona
Ne bi smela da nam promakne još jedna neverovatna simultanka čoveka koji u maju puni - 43 godine!
Tanjug/ Vladimir Šporčić/ nr
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je danas vaterpolo reprezentaciji Srbije osvajanje zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u Beogradu i zahvalio im za radost koju su nam doneli i za ljubav prema Srbiji.
"Hvala vam za svu radost, za sve što ste nam doneli, za trud, hvala vam za požrtvovanost, za borbenost, za ljubav prema sportu kojim se bavite, ali pre svega za ljubav prema Srbiji koju ste pokazali uvek i na svakom mestu. Čestitam vam još jednom i sve najbolje želim vama i vašim porodicama'', rekao je Vučić na prijemu u Predsedništvu u čast vaterpolista.
Vučić je rekao da je imao čast da kratko razgovara sa ''zlatnim momcima'' i da je iznenađen kako su odigrali na ovom takmičenju.
''Pričao sam sa Urošem, našim selektorom, i znao sam za sve probleme koje imaju, koliko bolesnih igrača imamo, koliko virusa, koliko svih muka... Da budem iskren nisam očekivao zlatnu medalju, i toliko sam srećniji i ponosniji na njihov trud i rad''.
FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/ bg

Istakao je da je posebno ponosan na ono što su vaterpolisti Srbije pokazali u drugom poluvremenu finala sa Mađarskom i dodao da se takva odbrana ne viđa u novom sistemu vaterpola.
''Ovo jednostavno nije nikada viđeno i želim da čestitam našim trenerima, kompletnom stručnom štab, našim momcima i Vaterpolo savezu'', kazao je Vučić.
Naveo je da je osvajanje zlatne medalje veliki uspeh srpskog vaterpola budući da, kako je rekao, osim četvorice vaterpolista koji igraju u inostranstvu, najveći broj reprezentativaca igraju u domaćim klubovima Novi Beograd i Radnički iz Kragujevca.
''Osim što ćemo danas, kao država, odmah da ispunimo ono što je naša obaveza i naš dug prema njihovom izuzetnom rezultatu, mislim da je veoma važno da se postaramo da obezbedimo uslove i tim klubovima i drugim klubovima da mogu da nam daju ovakve šampione u budućnosti i da ih što više zadržimo u Srbiji''.
FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/ bg

Dodao je da ne pamti da je video ovakvu radost u Srbiji kao zbog sinoćnje pobede vaterpolista i naveo da se pucalo na sve strane i ispaljivao vatromet ističući da to govori koliko su ljudi bili srećni i koliko su im radosti doneli vaterpolisti. On je selektoru i članovima reprezentacije poželeo mnogo uspeha u daljim takmičenjima i podsetio da ih sledeće godine čeka Svetsko prvenstvo u Budimpešti.
''Taj vaterpolo klasik Srbija-Mađarska, taman da ih preteknemo. Mislim da nam treba još dva prvenstva da budemo ispred Mađara, da mi budemo najbolji svih vremena, a ne Mađari. A ono što je uvek apsolutno najvažnije je da cela Srbija veruje u vas, da dođete do četvrtog uzastopnog olimpijskog zlata. To će biti domaći za sve selekcije širom sveta za sva vremena, a mi verujemo u vas'', poručio je Vučić.
Na kraju je Viktor Jelenić, predsednik Vaterpolo Saveza Srbije poklonio Vučiću majicu "šampiona", kao i plaketu, zahvaljujući mu na nesebičnom ulaganje države u sport, ne samo u vaterpolo.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
26.01.2026 11: 45
Vaterpolisti Srbije osvojili su titulu prvaka Evrope, pošto su u nedelju u Beogradskoj areni u finalu kontinentalnog šampionata pobedili selekciju Mađarske rezultatom 10:7.
21.01.2026 14: 56
Sutra su na EP u Beogradu na programu utakmice za plasman od 5. do 12. mesta. Meč za treće mesto na EP biće odigran u nedelju od 17 sati, a finale je na programu istog dana od 20.30 časova.
20.01.2026 09: 48
Vaterpolisti Srbije od 20.30 časova dočekuju Crnu Goru u poslednjem kolu grupe E Evropskog prvenstva u Beogradu, a pobeda "delfinima" garantuje prvo mesto u grupi pred početak doigravanja.
16.01.2026 08: 01
Izabranici Uroša Stevanovića u ovu fazu ulaze sa pet bodova, jedan više ima Mađarska, ali i jasnom računicom, samo dve najbolje ekipe izboriće mesto među četiri najuspešnije selekcije Evrope.
pre 3 sata 14: 39
Na predlog Programske komisije, Izvršni odbor OKS doneo je odluku da će korisnici programa Olimpijske solidarnosti Međunarodnog olimpijskog komiteta "Olimpijska školarina za trenere" i "Kurs sportske etike i integriteta za prelazak u karijeru posle sporta" biti Odbojkaški savez Srbije, odnosno Nikola Majstorović i Sanja Malagurski.
pre 5 sati 12: 20
Dok je tokom ceremonije svirala ruska himna, nemačka takmičarka Lin Kazmajer i njen vodič Florian Bauman, koji su osvojili srebro, okrenuli su se leđima ruskom timu.
pre 19 sati 22: 29
Ranije tokom dana, Partizan je na Banjici savladao Budućnost rezultatom 16:14 (4:1, 2:4, 5:4, 5:5). Najefikasniji u redovima crno-belih bili su Đukanović sa četiri i Bodiroga sa tri pogotka.
11.03.2026 18: 02
Potpisan je ugovor o saradnji usmeren na razvoj i promociju šaha u Srbiji.
Ostavite komentar