Vaterpolo reprezentacija Mađarske silovito je uronila u šampionat Evrope u Beogradu (10 - 25. januar), pošto je u prvom kolu A grupe, bez problema preslišala odgovarajući tim Francuske - 15:7 (4:1, 6:4, 2:0, 3:2).
To što Trikolori napreduju poslednjih godina i sve više muče večite favorite za medalje na velikim takmičenjima ovog puta nije bilo dovoljno čak ni za neizvestan duel, jer su severne komšije Srbije od početka do kraja vodile reč u vodi "Beogradske arene", specijalno za ovu priliku "nadograđene" montažnim bazenom.
Razlika u klasi, u korist izabranika, Žolta Varge, sve vreme je bila upadljiva golim okom, čak i površnim ljubiteljima vaterpola, pa Francuzi nisu imali nikakve šanse protiv aktuelnog svetskog viceprvaka.
Posle njih, na scenu, u istoj konkurenciji, stupaju Malta i Crna Gora, sa ekipom bivše jugoslovenske republike kao izrazitim favoritom. Čekamo da vidimo na šta je mislio srpski trener, na crnogorskoj klupi, Dejan Savić, mislio kada je najavio pohod na kontinentalno polufinale.
Evropsko prvenstvo u vaterpolu, 1. kolo
GRUPA A
1. kolo (10. januar)
Francuska - Mađarska 7:15
Malta - Crna Gora 18.00
2. kolo (12. januar)
Malta - Francuska 12.45
Mađarska - Crna Gora 15.15
3. kolo (14. januar)
Malta - Mađarska 12.45
Francuska - Crna Gora 18.00
Ostavite komentar