pre 9 minuta 11: 15
Komo strepi od "gromovnika" Nemanje Matića: Sasuolo juri šestu pobedu
Trinaesto kolo Serija počinje u gradu sa severa Italije.
Profimedia
Kako to već biva u ovo doba godine, jesen je vreme za dodelu prvog od dva domaća trofeja u vaterpolu, a u čije će ruke trofej sada otići zavisi od epiloga Fajnal-fora Kupa Srbije u Futogu, odnosno, u najvećoj meri od polufinalnog okršaja Radničkog i Novog Beograda (20.45, TV Arena 5 Premium).
Zbog toga što će u finalu pre finala sastaju aktuelni šampion, iz Kragujevca, talasati vodu sa prošlogodišnjim pobednikom masovnijeg takmičenja. Pri čemu su oba tima učesnici aktuelne Lige šampiona, odnosno ponovni pretendenti na titulu.
"Ovo polufinale je kao finale, sastaju se dve najkvalitetnije ekipe i predstoji nam velika borba. Siguran sam da će želja biti velika na obe strane. Igramo na neutralnom terenu i biće zanimljivo videti kakav je trenutni odnos snaga. Dugo postoji rivalitet ovih timova i svaka utakmica je zanimljiva i neizvesna, bez obzira na rostere. Siguran sam da će tako biti i ovoga puta i da će publika uživati " rekao je Duško Pijetlović, centar Radničkog, pre puta u Vojvodinu.
Važnosti uloga i jačie protivnika svetsna je i kapiten prestoničkog sastava Miloš Ćuk.
"Ovo što nam sledi u Futogu je prvi pravi ispit i utakmice u kojima nemamo pravo na grešku.Moramo da odigramo mnogo bolje nego prethodnomperiodu, jer ulog je veliki, a to je trofej. Mislim da smo pronašli pravi model igre, mnogo smo radili na tome. Uveren sam da ćemo u duel sa Radničkim odigrati dobro, jer za protivnika imamo zaista kvalitetnu ekipu. Kroz karijeru sam uvek voleo takve utakmice i radujem se što baš sa njima igramo polufinale", poručio je netako davn uzdanica kluba iz Šumadije.
Kup Srbije u vaterpolu (Futog)
POLUFINALE
Šabac - Sava 18.30 (A5P)
Radnički - Novi Beograd 20.45 (A5P)
FINALE
subota 20.00 (A3P)
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
Projekt NBA Evrope prelazi iz koncepta u implementaciju. Izvršni direktor NBA Evrope George Aivazoglou potvrdio je da je cilj da liga počne u oktobru 2027. godine, dok komesar Adam Silver taj vremenski okvir naziva "ambicioznim, ali realnim" i naglašava da ne želi odgađanje posle 2028.
29.11.2024 17: 33
Vaterpolisti Radničkog nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa Srbije, pošto su poraženi u uzbudljivoj završnici okršaja sa Novim Beogradom, rezultatom 11:9.
pre 17 sati 17: 28
Ovo polufinale je kao finale, sastaju se dve najkvalitetnije ekipe i predstoji nam velika borba, izjavio je danas vaterpolista Radničkog Duško Pijetlović uoči Završnog turnira Kupa Srbije, koji će biti održan u Futogu.
22.11.2025 22: 14
Potrebna nam je pobeda pre svega kako bismo vratili samopouzdanje pred završni turnir Kupa Srbije, ali i pozicije na tabeli u regionalnoj ligi i mesta koje vodi na Fajnal-for, izjavio je danas kapiten vaterpolo kluba Novi Beograd Miloš Ćuk uoči meča protiv Primorca.
18.11.2025 21: 17
Vaterpolisti Novog Beograda u četvrtom kolu B grupe Lige šampiona gostuju u Italiji slavnom Pro Reku, a utakmica u Đenovi na programu je u sredu od 20.30 (TV Arena 3 Premium).
pre 17 sati 18: 19
Nekoliko ekipa ima odličan period iza sebe i nalaze se u lepim serijama pobeda, koje u mnogome utiču na njihove šanse za plej-of.
pre 17 sati 17: 48
Završni turnir Kupa Srbije za vaterpoliste igra se 28. i 29. novembra u Futogu, a Novi Beograd u polufinalu za rivala ima Radnički iz Kragujevca
pre 17 sati 17: 28
Ovo polufinale je kao finale, sastaju se dve najkvalitetnije ekipe i predstoji nam velika borba, izjavio je danas vaterpolista Radničkog Duško Pijetlović uoči Završnog turnira Kupa Srbije, koji će biti održan u Futogu.
pre 19 sati 16: 10
Međunarodna džudo federacija, saopštila je da je Rusiji vraćeno pravo da učestvuje na svim takmičenjima pod njihovim okriljem. To znači da će svi ruski džudisti moći da nastupe pod bojama svoje zastave, i pred svojom nacionalnom himnom.
Ostavite komentar