Francuski plivač Leon Maršan ispisao je danas novu istoriju na 200 metara mešovito i to u polufinalu, jer je na Svetskom prvenstvu oborio svetski rekord na 200 mešovito star 14 godina i to za više od sekunde!
Vreme je stalo na 1:52,69 minuta, što je neverovatnbo dostignuće ako se zna da je prethodni rekord Rajana Lohtea iznosio 1:54,00, ostvaren 28. jula 2011. godine na Svetskom prvenstvu u Šangaju!
Još na Olimpijskim igrama u Parizu moglo se očekivati da će novi plivački superstar oboriti rekord jer je isplivao 1:54,06. S obzirom da Maršan radi sa bivšpim trenerom Majkla Felpsa, koji je svetski rekord u ovoj disciplini pomerao osam puta od 2003. do 2009. godine, negde je ovakjav rasplet bio moguć.
Maršan je primio i posebno priznanje za novi svetski rekord, koji je oboren u polufinalu. Finale je sutra na programu u 13:23 časova i može se očekivati da Maršan pokuša da uz zlatnu medalju, jer su mu takmaci na tri sekunde zaostatka, možda još jednom pomeri granicu svetskog rekorda.
Ostavite komentar