Pred nama je trenutak istine, kulminacija priprema i spremanja u poslednjih nekoliko meseci. Momenat kada saznajemo šta zapravo NFL timovi misle o ovim mladim igračima.
Fudbaler Mančester sitija turbulentnu sezonu završavaju sa tužnim vestima odlaska Kevina de Brujnea. Belgijancu ističe ugovor na leto, te će posle 10 godina napustiti "Etihad".
NHL nedeljni pregled: Završena grupna faza turnira 4 Nacije
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
20.02.202511:14
Tanjug/AP Photo/Charles KrupaNHL
Zvanično je završena grupna faza NHL turnira 4 Nacije, koji služi kao svojevrsna zamena za All Star vikend, ali i najava hokejaškog turnira na Olimpijskim igrama u Milanu 2026. gde 4 reprezentacije (Kanada, SAD, Švedska i Finska) međusobno odmeravaju snage.
Sreda, 12. februar označila je prvi dan turnira, kada su Kanada i Švedska digli Montreal na noge, pobedom Kanade od 4–3 u produžetku. Nejtan Mekinon se prvi upisao u listu strelaca snažnim udarcem u igri sa igračem više, na asistenciju Sidnija Krozbija i Konora Mekdejvida, dok je Jonas Brodin započeo švedski povratak, a Joel Erikson odveo utakmicu u produžetak. Gol za pobedu Kanade postigao je Mič Marner.
Nakon toga Tim SAD-a je prikazao svoje veštine i zašto se uz Kanadu smatra za favorita ovog turnira, savladavši Finsku sa 6–1. Ova ekipa SAD-a delovala je dominantno, uprkos tome što je nedostajao najbolji defanzivac u njihovom sastavu, Kvin Hjuz. Brejdi i Metju Tkačuk su bili glavne zvezde sa po 2 gola na meču.
Subota, 15. februar bila je veliki dan za turnir (čak i veći nego što se očekivalo), jer su obe utakmice u sebi nosile veliki nacionalni rivalitet — Švedska protiv Finske i Kanada protiv SAD-a (ovde je bilo pogotovo uzbudljivo u svetlu najnovijih političkih tenzija između dve susedne zemlje). Finska je pobedila 4–3 u produžetku zahvaljujući impresivnoj igri Kevina Lankinena. Dominacija Švedske bila je vidljiva u početku, ali uprkos ranoj dominaciji u šutevima, nisu uspeli da reše utakmicu u produžetku.
U drugoj utakmici dana, sve je počelo eksplozivno, jer su Kanada i SAD razmenili udarce (bukvalno) tri puta u prvih devet sekundi prve trećine. Brendon Hejgel i Sem Benet su se potukli sa Metjuom i Brejdijem Tkačukom, dok je Kolton Parako imao okršaj sa Džej Ti Milerom. Iako je Kanada povela prelepim golom Konora Mekdejvida, Tim SAD-a je na kraju postigao tri gola za redom, od kojih 2 Džejk Gencel i pobedio u neprijateljski nastrojenom Montrealu, obezbedivši svoje mesto u finalu.
Interesantno je pomenuti kako drugi američki profesionalni sportovi izuzetno veliku muku muče sa sadržajem i gledanošću svojih All Star utakmica (pogotovo NFL i NBA), dok u NHL-u igrači dolaze na led da se (bukvalno) pobiju za dres svoje zemlje, kao što smo to imali prilike da vidimo na meču između Kanade i SAD.
U svom trećem meču na turniru Kanada je savladala Finsku 5-3, zahvljajujući 2 gola Nejtana Mekinona, tako da ni iznenađujuća pobeda Švedske nad do tada savršenom reprezentacijom SAD-a, nije puno značila za sveukupni bilans turnira.
U finale su se plasirale reprezentacije SAD i Kanade, a ono će se igrati u noćas od 02:00h u bostonskom TD Gardenu. Sve ukazuje na jedan potpuni spektakl između dve reprezentacije koje se, sva je prilika nisu nikada manje volele nego što je to sada slučaj. Reprezentacija SAD-a je već pokazala da može da izađe na kraj sa izuzetno moćnom i napadački potentnom reprezentacijom Kanade. Sva će pažnja biti usmerena na najveća imena NHL-a poput Mekdejvida, Mekinona i Krozbija, koji će se (najmanje) 60 minuta obrušavati na gol koji će štititi jedan od najboljih defanzivaca lige Zek Verenski i verovatno najbolji golman lige Konor Helebujk.
Kako se bližimo kraju sezone i kako sada već skoro sve ekipe imaju maksimum 15 utakmica do kraja regularnog dela osvrnućemo se na ekipe u trenutno najboljoj formi, odnosno ekipe koje sa najboljom energijom dočekuju poslednje mečeve i rasplet sezone pred plej-of.
Veliko finale turnira "4 Nacije" između ljutih rivala, reprezentacija Kanade i SAD-a, objavljivanje igrača koji su u konkurenciji za idealni tim NHL-a u poslednjih 25 godina i nemilosrdni Aleks Ovečkin obeležili su prethodnu sedmicu u najjačoj hokejaškoj ligi na svetu.
Derbi dve trenutno najbolje ekipe u ligi, poseta aktuelnog šampiona Beloj kući, nastavak sage oko imena najnovije franšize u ligi i novosti oko seleri kepa su neke od zanimljivosti koje nam stižu iz NHL-a u prethodnoj sedmici.
Kraj prošle i početak nove godine u NHL-u obeležio je Zimski Klasik, koji je odigran na "Vrigli Fildu" u Čikagu, domu MLB ekipe Čikago Kabsa, između domaćih Čikago Blekhoksa i Sent Luis Bluza. Kem Fauler je postigao dva gola u svom 1.000. NHL meču, Džastin Folk je imao gol i dve asistencije, a Bluzi su pobedili 6.2.
Pred nama je trenutak istine, kulminacija priprema i spremanja u poslednjih nekoliko meseci. Momenat kada saznajemo šta zapravo NFL timovi misle o ovim mladim igračima.
Fudbaler Mančester sitija turbulentnu sezonu završavaju sa tužnim vestima odlaska Kevina de Brujnea. Belgijancu ističe ugovor na leto, te će posle 10 godina napustiti "Etihad".
Nedavno je Marinković gostovao u podkastu kod Edina Avdića, a jedna od tema, bio je i njegov period u Baskoniji, kada je Vanja sarađivao sa Duškom Ivanovićem.
Novak Đoković sprema se za početak Mastersa u Madridu, a kako stvari stoje prva prepreka u novom pohodu na trofej broj 100 u karijeri biće Mateo Arnaldi.
Ulazak hrvatske zvezde Luke Modrića u vlasničku strukturu Swansea Cityja nije slučajanost, već strateški spoj sportskog instinkta, poslovne znatiželje i globalnog brendiranja.
Ova investicija dolazi u trenutku kada platforme za striming kao što su Netflix i Disney+ sve više podstiču nezavisne filmske producente, nudeći globalnoj publici distribuciju njihovih filmova.
Dončićev odlazak bio je najveći test za tim otkako su milijarderka Miriam Adelson i njena porodica kupili kontrolu nad timom pre više od godinu dana od Marka Cubana, s kojim se nisu konsultovali oko ovog transfera.
Potezom koji iznova potvrđuje rastući trend sportskih investicija među aktivnim i bivšim profesionalnim sportistima, Modrić je postao manjinski suvlasnik engleskog kluba Swansea City AFC.
U hokejaškoj sedmici za nama dobili smo sastave Kanade, SAD, Finske i Švedske za turnir "4 nacije" koji će služiti kao svojevrsna priprema za Olimpijske igre 2026. godine u Milanu, finalni dizajn za ovogodišnji Zimski Klasik u Čikagu, novi ugovor za jednog od najboljih golmana u ligi i odličnu formu Los Anđeles Kingsa.
Vaterpolisti Radničkog plasirali su se u finale Kupa Evrope, pošto su u revanš susretu polufinala, u sjajnoj atmosferi prepunog kragujevačkog bazena, nadigrali zagrebačku Mladost, rezultatom 15:8 i tako nadoknadili minus od tri gola iz prvog duela (13:10).
Ostavite komentar