Vesti iz ostalih sportova

Šabac ostao bez polufinala Evrokupa: Mađarski Vašaš slavio i u Novom Sadu

09.02.2023 17:49
Šabac ostao bez polufinala Evrokupa: Mađarski Vašaš slavio i u Novom Sadu MN Press

Vaterpolisti Šapca nisu uspeli da se plasiraju u polufinale Evrokupa, pošto su i u drugom meču izgubili od Vašaša. Mađarski tim slavio je u prvom duelu 10:4, da bi večeras pobedio i u Novom Sadu, rezultatom 9:6 (2:1, 3:2, 1:0, 3:3).

Borili su se Šapčani, ali nisu mogli da savladaju jačeg protivnika. Vašaš je slavio i u trećem međusobnom okršaju i obezbedio polufinale LEN Kupa. Mađarska ekipa je bolje ušla u meč. Preko Konarika i Simona povela je 2:1, dok je strelac za domaći tim bio Maraš.

Brguljan i Zerinvari povisili su na 4:1, međutim Šulc i Barac nisu dozvolili protivniku da se "razmaše u bazenu" - 4:3.  Ipak, Vašaš preko Bencea ubrzo dolazi do +3 u trećoj četvrtini, kada je i odlučen pobednik. Šabac nije uspeo da dođe do svoje igre u nastavku. Tubić je u finišu smanjio vođstvo gostiju na 8:6, da bi Nagaev postavio konačnih 9:6.

U pobedničkoj ekipi istakli su se Negaevi i Ranđelović sa po dva gola, dok je u timu Šapca najbolji bio Stojanović sa dva gola.

U polufinale plasirale su se i ekipe Panioniosa, Trsta i Savone.