Vesti iz ostalih sportova

Marko Odermat osvojio mali Kristalni globus u veleslalomu

Izvor: Tanjug

12.03.2023 14:57
Marko Odermat osvojio mali Kristalni globus u veleslalomu Tanjug/AP Photo/Giovanni Pizzato

Švajcarski skijaš Marko Odermat osvojio je danas mali Kristalni globus u veleslalomu, pošto je pobedio na trci Svetskog kupa, koja je održana u Kranjskoj Gori.

Odermat je ostvario vreme od dva minuta, 20 sekundi i 91 stotinku. Drugo mesto osvojio je Norvežanin Henrik Kristofersen, koji je za pobednikom kasnio 32 stotinke. Treći je bio Francuz Aleksi Panturo, koji je za Odermatom zaostao 70 stotinki. Odermat je trku pre kraja obezbedio drugi uzastopni mali Kristalni globus u veleslalomu.

Švajcarac drži prvo mesto u generalnom plasmanu veleslaloma sa 740 bodova, dok je drugi Kristofersen sa 580, a treći Slovenac Žan Kranjec sa 440. On je juče obezbedio i veliki Kristalni globus. On trenutno u generalnom plasmanu skijaša u Svetskom kupu na prvom mestu ima 1.826 bodova, dok je drugi Norvežanin Aleksander Amot Kilde sa 1.240.

Odermat je osvojio i mali Kristalni globus u superveleslalomu. Završno takmičenje Svetskog kupa biće održano od 15. do 19. marta u Zoldeu u Andori.