Odbojkaška reprezentacija Srbije porazom je započela svoje učešče na Svetskom prvenstvu, pa posle poraza od Češke mora da dobije Kinu da bi ostala u trci za sledeću rundu takmičenja, ali zato srpskim kolegama našeg selektora, Rumuna Gerofea Krecua, zasad odlično ide na Filipinima.
Predvođena Slobodanom Kovačom, selekcija Turske ostvarila je noćas i drugu pobedu na turniru, jer je posle Japana (3:0) "odservirala" i Libiju, s tom razlikom što je protiv afričke selekcije izgubila jedan set - 25:18, 23:25, 25:14, 25:16.
Osim u drugom činu meča u Manili, sve je bilo pod kontrolom Lagumdžije i ostalih izabramika stručnjaka pod čijom su komandom su srpski odlovi bili šampioni Evrope 2019. godine, nakon čega su upali u seriju loših plasmana.
U trećem, poslednjem kolu G grupe nekada slavni i trofejni odbojkaš Kovač i Turska sastaju se sa Kanadom, u sredu, 17. septembra, od osam časova po sreednjevropskom vremenu. Turski odbojkaši nemaju uspehe kao njihove zamljakinje, ali uporno i vredno rade na tome da dostignu njihove visine.
Nikola Grnić već neko vreme pravi velike stvari sa Poljskom, a na ovo SP stigao je kao aktuelni vladar Starog kontinenta. Njegova ekipa je to demonstrirala protiv Rumunije, a već danas ima zicer priliku da, u duelu sa Katarom, dođe do Top 16 runde turnira. Na ponos naše odbojke, kao i u slučaju Kovača.
Svetsko prvenstvo za odbojkaše, 2. kolo
G grupa
Turska - Libija 3:1
Japan - Kanada 0:3
Ostavite komentar