pre 1 sat 23: 42
Spartak posle drame i dva produžetka poražen od Beča
Spartak je posle dva produžetka poražen od Beča u 15. kolu AdmiralBet ABA lige.
FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bs
Odbojkašice i odbojkaši donosili su brojne radosti srpskom narodu u proteklih 100 godina postojanja tog elegantnog sporta na našim prostorima, a jubilarni, vekovni rođendan bio je povod da se u Beogradu okupi evropska i svetska odbojkaška elita i na svečanoj ceremoniji u "Sava centru" pokloni vrhunskim rezultatima pređašnjih i sadašnjih generacija.
Predsednik države Aleksandar Vučić primio je u toku dana predsednika Svetske odbojkaške federacije (FIVB) Fabia Azevedom i prvog čoveka Evropske odbojkaške konfederacije (CEV) Roka Sikirića, dok je pomenutom skupu u "Plavoj dvorani" prisustvovao srpski premijer Miloš Vučević.

Tanjug/MARKO ĐOKOVIĆ
"Sećajući se onih koji su pre 100 godina utemeljili odbojku u Srbiji i onih koji su nam i kasnije donosili neizmernu sreću i ponos, nekada i neprespavane noći, ali svakako osvajajući medalje za našu otadžbinu, sećamo se onih koji su imali veru da će uspeti, onih koji su imali ljubav prema sportu i prema našoj državi. Na taj način sportisti se upisuju u koletivno pamćenje ili sećanje nacije. To je pravilo na ovim prostorima kroz istoriju i do današnjeg dana. Uraditi nešto za kolektiv i za naciju najveće je dostignuće, koliko god globalizacija pokušavala da favorizuje pojedinca kao opštu vrednost, ipak se u Srbiji vekovima ulazi u istoriju samo ako se nešto značajno uradilo za narod i državu", rekao je Vučević.
Predsednik Vlade Republike Srbije nije hteo da poimence pominje najveće srpske legende ove igre na mreži, ali je sa govornice obećao dalje ulaganje države u odbojku, uz obećanje da će se reprezentacije jednog dana pripremati pod istim krovom, u svojoj budućoj kući.
"Nacionalni odbojkaški centar, ali i svi oni koji će u njemu raditi biće baza svih naših budućih odbohkaških pobeda. Samo zajedno možemo doprineti razvoju, zato toliko danas ulažemo u sport, u nagrade za medalje, stipendije i sportsku infrastrukturu. I ne samo kad je vrhunski spoet u pitanju, svaki sat ili dan koji su neki dečak ili devojčica za ovih 100 godina proveli na odbojkaškim terenima je uspeh države i svih nas. Ne smemo zanemariti ni one koje ne ostvaruju vrhunske rezultate. I oni su deo ove priče koja traje jedan vek, od prvog servisa, do poslednjeg smeča. Neka se priča nastavi, neka bude pobeda", reči su Miloša Vučeviča.
FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bs

Predsednik Odbojkaškog saveza Srbije (OSS), nekada slavni odbojkaš Đula Mešter, poštuje zasluge svih koji su svoje karijere na terenu ili pored njega utkali u "rađanje" i razvoj ovog sporta od Subotice do Kosovske Mitrovice.
"Zahvaljujući tim ljudima odbojka je postala način života, sport koji spaja sve ljude, a medalje motivišu sve da nastave stazama slavnih prethodnika", istakao je Mešter i zahvalio se Vladi i predsedniku na podršci, koja će kulminirati izgradnjom Odbojkaškog nacionalnog centra.
FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bs

Ministar sporta Zoran Gajić, inače selektor olimpijskih šampiona iz Sidneja 2000. godine, ovu stogodišnjicu smatra jednim od najvažnijih dostignuća u anlima kompletnog srpskog sporta.
"Srpski odbojkaši i odbojkašice poslednjih decenija briljiraju i ponosni smo na njihove rezultate. Obojka nije samo sport, nego i važan deo društva, a ministarstvo će nastaviti sa podrškom jer je budućnost svetla", rekao je selektor slavne generacije muške reprezentacije.
Svečanosti su prisustvovali i prvi ljudi Svetske i Evropske odbojkaške konfederacije Fabio Azevedo i Roko Sikirić, predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Božidar Maljković, još mnoge poznate zvanice iz sveta sporta i, pre svega, brojne odbojkašice, odbojkaši, selektori, treneri... čija dela su dika i ponos cele Srbije. A večeras su im uručena posebna priznanja u znak zahvalnosti.
FOTO TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ bs

Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
18.09.2025 11: 30
Odbojkaši Srbije plasirali su se u osminu finala SP, pošto su danas u Pasaj Sitiju savladali Brazil 3:0, po setovima 25:22, 25:20, 25:22, u meču poslednjeg, trećeg kola grupe H.
12.09.2025 08: 40
U prvom kolu "orlovi" će, 14. septembra od 11.30 igrati protiv Češke. Dva dana kasnije protivnik u drugom kolu našim odbojkašima biće Kina (15.00), dok je duel sa Brazilcima u poslednjem kolu zakazan za 18. septembar (4.00).
16.08.2025 14: 16
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Bugarske rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 22:25, 25:18 i 25:12.
12.08.2025 12: 24
Najefikasnija u srpskom timu bila je Bojana Ristanović sa 21 osvojenim poenom, pratila ju je Katarina Gagić sa 16, dok je Teodora Skočajić dodala 12.
07.01.2026 19: 20
Nastupi na međunarodnoj sceni doneli su Radničkom dragoceno iskustvo, priliku za odmeravanje snaga sa renomiranim rivalima i dodatni podstrek za dalji razvoj ekipe.
01.01.2026 15: 00
Olimpijski odbojkaški šampion, kao sportski psiholog, u svakodnevnoj stručnoj praksi svedoči tamnoj strani vrhunskog sporta.
27.12.2025 08: 00
Nagrade i priznanja uručili su generalni sekretar OSS Ivan Knežević, prvi potpredsednik OSS Jelena Nikolić i predsednik OSV i potpredsednik OSS Petar Bogunović.
25.12.2025 21: 25
Odbojkašice TENT-a plasirale su se u finale Kupa Srbije, pošto su večeras u Obrenovcu pobedile Crvenu zvezdu rezultatom 3:0, po setovima 25:16, 25:22, 25:10 u revanš utakmici polufinala.
Ostavite komentar