NBANoLimits

(VIDEO) Oklahoma ubedljiva: Težak zadatak pred Los Anđeles Lejkersima

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

08.05.2026 07:32
Šej Gildžas-Aleksander Tanjug/AP Photo/Nate Billings)
Šej Gildžas-Aleksander

Oklahoma Siti Tanderi su u drugoj rundi plej-ofa Zapadne konferencije pokazali zašto su ozbiljni kandidati za polufinale, savladavši Los Anđeles Lejkerse 125-107 i poveli 2-0 u seriji, odbranivši domaći teren i preuzimajući momentum koji sada može biti presudan u daljem toku duela.
 

 


Šej-Gildžas Aleksander je predvodio ekipu sa 22 poena, kao i Čet Holmgren koji je dodao takođe 22 poena, uz 9 skokova, 4 ukradene lopte i 2 blokade, a Edžej Mičel je sa klupe doprineo sa 20 poena, pokazujući koliko duboka i raznovrsna postava Tanderima donosi prednost u ključnim trenucima.

 

 

Sa druge strane, u ekipi Los Anđeles Lejkersa najefikasniji je bio Ostin Rivs sa 31 poenom i 6 asistencija, dok je Lebron Džejms dodao 23 poena uz takođe 6 asistencija i 6 skokova, a pored pomenutog tandema, Rui Hačimura je postigao 16 poena, dok je Markus Smart dodao 14, što nije bilo dovoljno da se iznenadi aktuelni šampion.

Tanderi su bolje otvorili meč i u jednom trenutku prve deonice stigli do 11 poena prednosti, ali su Lejkersi u drugoj četvrtini uspeli da preokrenu tok igre i na poluvremenu povedu sa 58:57, zahvaljujući preciznom šutu i boljoj kontroli skokova u napadu.

U drugom poluvremenu Los Anđeles Lejkersi su se držali na samom početku treće deonice, a u jednom momentu su imali i pet poena prednosti, ali je Oklahoma nakon toga podigla intenzitet u napadu i odbrani, četvrtinu je rešila sa 36:22 u svoju korist, za 13 poena prednosti pred ulazak u poslednju četvrtinu.

U četvrtoj četvrtini Lejkersi su se još jednom približili, spustivši deficit na pet poena na sedam i po minuta do kraja meča, ali je to bilo sve što su mogli da urade, dok su Tanderi zadržali kontrolu, iskoristili prednost dubine i raznovrsnost u sastavu, te mirno priveli meč kraju, potvrdivši vođstvo 2-0 u seriji i ostavljajući Lejkerse pod velikim pritiskom pred nastavak serije.

Sledeći meč između ove dve ekipe zakazan je za noć između subote i nedelje, kada će oslabljeni Los Anđeles Lejkersi pokušati da odbrane domaći teren, najverovatnije i dalje bez svog najboljeg igrača Luke Dončića, koji i te kako ne dostaje svojim saigračima u ovoj seriji.

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija