NBANoLimits

Preminuo legendarni košarkaš Jute, Reala i Barselone

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

05.05.2026 14:27
Hoze Ortiz Credit: Josian Bruno/Gfr Media / Zuma Press / Profimedia
Hoze Ortiz

Portorikanska i svetska košarka ostale su bez jedne od svojih najvećih figura. Hoze Pikulin Ortiz preminuo je danas u 62. godini, nakon borbe sa rakom debelog creva.

Ortiz je tokom karijere stekao status istinske legende, kako u domovini Portoriku, tako i na međunarodnoj sceni. Njegov košarkaški put vodio ga je kroz najjače lige i klubove sveta, od NBA ekipe Juta Džez, pa sve do evropskih velikana poput Barselone i Real Madrida.

 

 

Za reprezentaciju Portoriko nastupao je čak na četiri Olimpijske igre, u periodu od 1988. do 2004. godine, ostavljajući dubok trag kao lider jedne od najprepoznatljivijih generacija u istoriji te selekcije.

Njegova igra, harizma i dugogodišnji doprinos košarci učinili su ga simbolom sporta u Portoriku. 

Posle igračke karijere hapšen je pod optužbama za proizvodnju marihuane, a Ortiz je posle toga završio na odvikavanju. Priznao je krivicu 2011. za sve što mu je stavljano na teret, a potom je pao na testu na drogu, jer je koristio kokain. U zatvoru je proveo šest godina.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija