Los Anđeles Lejkersi su upisali sigurnu pobedu protiv Bruklin Netsa, ali daleko od rutine kakvu sugeriše konačan ishod. Gosti su držali priključak tokom većeg dela meča, čak i ulazili u poslednju četvrtinu sa minimalnim zaostatkom, pre nego što su Luka Dončić i Ostin Rivs serijom trojki prelomili utakmicu. Duel je dodatno obeležila i Dončićeva 16. tehnička greška, koja ga gotovo izvesno vodi ka suspenziji.
Dončić je posle pobede nad Bruklinom govorio o MVP trci, ali i situaciji sa 16. tehničkom greškom, uz poruku koja je brzo odjeknula širom lige. Na pitanje šta bi mu značila MVP nagrada i da li prati aktuelnu trku, kao i poslednje, kontroverzno izdanje na zvaničnom nalogu NBA, Dončić je odgovorio u svom stilu, kratko, ali dovoljno jasno da pošalje poruku:
"Nadam se, ali što bolje igram, to mi rejting više pada, tako da ne znam šta još mogu da uradim."
Ta izjava dolazi u trenutku kada je Slovenac odigrao još jednu dominantnu partiju (41 poen), ali i u kontekstu sezone u kojoj konstantno isporučuje vrhunske brojke bez jasnog skoka u MVP projekcijama.
Pored toga, Dončić se osvrnuo i na situaciju koja bi mogla da ga košta naredne utakmice. Njegova 16. tehnička greška automatski povlači suspenziju od jedne utakmice, a on tvrdi da je odluka sudija bila pogrešna:
"Nisam čak ni pričao. Samo sam hteo da se sklonim odatle... rekli su da je moj kontakt bio prenaglašen, što očigledno nije tačno."
Utakmica protiv Netsa tako je, pored pobede, otvorila i dve teme, Dončićev realni položaj u MVP trci i potencijalni izostanak zbog suspenzije, u trenutku kada Lejkersi pokušavaju da uhvate kontinuitet pred završnicu sezone.
Za sve NBA vesti pratite ovaj link, a rezultati od prethodne noći izgledaju ovako:
Indijana - L.A. Klipersi 113:114
Boston - Atlanta 109:102
Klivlend - Majami 149:128
Memfis - Hjuston 109:119
Oklahoma - Čikago 131:113
Toronto - Nju Orleans 119:106
Denver - Juta 135:129
Golden Stejt - Vašington 131:126
Portland - Dalas 93:100
L.A. Lejkersi - Bruklin 116:99
Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija
Ostavite komentar