NBANoLimits

Napokon dobre vesti za Denver i Jokića: Vraćaju se Gordon i Votson

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

25.02.2026 14:45
Nikola Jokić i Eron Gordon Credit: Imagn Images / ddp USA / Profimedia
Nikola Jokić i Eron Gordon

Konačno dobre vesti za Denver Nugetse i Nikolu Jokića, dva izuzetno važna igrača vraćaju se u tim nakon perioda odsustva zbog povreda. Povratak Erona Gordona i Pejtona Votsona u trenažni proces znači da trener David Adelman prvi put posle dužeg vremena ima priliku da računa na kompletan sastav.

To je situacija koja se čekala još od 12. novembra, a uzimajući u obzir probleme sa povredama koji su pratili ekipu od početka sezone, puni roster predstavlja značajan podstrek za nastavak takmičenja. Povratak ključnih igrača donosi veću stabilnost, rotaciju i konkurenciju u timu koji ima velike ambicije u nastavku sezone u NBA.

U tom periodu u Los Anđelesu su se povredili Kem Džonson i Kristijan Braun, a zatim su usledili problemi i izostanci Erona Gordona, Džamala Mareja, Nikole Jokića, Jonasa Valančijunasa, ponovo Gordona, pa Votsona.

"Nadam se da ćemo imati čitav tim na raspolaganju u završnici ligaškog dela sezone. To priželjkujem svake večeri. Voleo bih da konačno vidimo kako sve izgleda kada smo kompletni. Imamo prvih deset utakmica kao uzorak, tada smo bili na 8-2 i statistički među najboljim timovima u NBA. Međutim, od tada je prošlo dosta vremena. Ne znam kako ćemo izgledati kada se svi vrate, ali najvažnije je da nastavimo da igramo i napredujemo. Voleo bih da konačno vidimo kako sve izgleda kada smo kompletni. Imamo prvih deset utakmica kao uzorak, tada smo bili na 8-2 i statistički među najboljim timovima u NBA. Međutim, od tada je prošlo dosta vremena. Ne znam kako ćemo izgledati kada se svi vrate, ali najvažnije je da nastavimo da igramo i napredujemo", izjavio je Adelman, a prenosi "Denver Post".

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija