Košarkaši Toronta nastavili su pobednički niz u NBA ligi, pošto su kao gosti savladali Portland sa 110:98.
Ekipa koju sa klupe predvodi Darko Rajaković upisala je treći uzastopni trijumf, i to protiv tima koji je u januaru imao najbolji učinak u čitavoj ligi. Blejzersi su u ovaj duel ušli sa skorom 9-2, ali protiv razigranih Reptorsa nisu pronašli rešenje.
Toronto je već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost, međutim domaćin je uspeo da se vrati i u trećem periodu čak preuzme vođstvo.
Ipak, odgovor gostiju bio je brz i ubedljiv, u poslednjoj deonici serijom poena ponovo su prelomili utakmicu.
Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Sandro Mamukelašvili sa 22 poena, šest skokova i četiri asistencije. Brendon Ingram dodao je 20 poena i sedam skokova, dok je Imanuel Kvikli imao 20 poena, osam skokova i sedam asistencija.
Kod Portlanda su se izdvojili Džru Holidej sa 21 poenom i sedam asistencija, kao i Šedon Šarp, koji je upisao 21 poen, sedam skokova i četiri asistencije.
Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija
Ostavite komentar