NBA liga izrekla je kazne posle velikog incidenta koji se dogodio 9 februara na utakmici između Šarlot Hornetsa i Detroit Pistonsa Posle žestoke tuče na parketu suspendovana su četvorica igrača a najteže je prošao košarkaš Detroita koji će pauzirati čak sedam utakmica
Vaterpolisti Novog Beograda ostvarili su veliku pobedu u Herceg Novom i savladali Jadran rezultatom 15:12, čime su obezbedili plasman u plej-of Lige šampiona. Novobeograđani su odigrali zreo, taktički disciplinovan meč odluke i praktično od prvog do poslednjeg minuta kontrolisala dešavanja u bazenu.
Upitna sudijska odluka koštala Nagetse: Jokićev tripl-dabl malo za pobedu
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
28.12.202507:03
Credit: Imagn Images / ddp USA / ProfimediaNikola Jokić protiv Da Silve
Denver je na startu serije gostovanja ispustio već dobijenu utakmicu i poražen je u Orlandu od Medžika 127:126. Naget si su kontrolisali ritam veći deo meča, posebno u drugoj četvrtini kada su preko Nikole Jokića i Džamala Mareja napravili veliku seriju i otišli na dvocifrenu prednost, ali nisu uspeli da odgovore na povratak domaćina u završnici.
Posle ujednačenog otvaranja, Orlando je u prvoj četvrtini kratko preuzeo inicijativu zahvaljujući raspoloženom Entoniju Bleku, ali je Denver brzo stabilizovao igru vraćajući se kroz igru pik en rol i situacije na niskom postu za Jokića. Ključni trenutak prvog poluvremena bila je završnica druge deonice, u kojoj su Nagetsi napravili seriju 28:4 i na odmor otišli sa velikih 62:48, uz potpunu kontrolu Nikole Jokića, koji je nizu doprineo sa čak 9 poena za 5 minuta.
U nastavku je usledio pad koncentracije gostujućeg tima. Orlando je pojačao agresivnost u bekovskoj liniji, a Dezmond Bejn i Blek su konstantnim napadima na obruč smanjivali razliku. Denver je i dalje imao odgovor preko Jokića, ali je prednost iz četvrtine u četvrtinu bila sve tanja. U poslednjih 12 minuta ušlo se sa +9 za goste, a je tada usledio najlošiji period Nagetsa, problemi u organizaciji igre, previše faulova i nedovoljno čvrsta odbrana dozvolili su Medžiku da se vrati u egal.
Završnica je bila haotična i neizvesna, sa nekoliko promena vođstva. Denver je nakratko vratio vođstvo trojkom Tima Hardaveja mlađeg, odgovorio je Bejn sa penala, da bi Marej ponovo doneo prednost Nagetsima, nakon prodora i floutera, 37 sekundi pre kraja.
Vagner je odgovorio na veoma sličan nač, a onda je u napadu Denvera došlo do sudijskog podbacivanja, prilikom kojeg je Karter mlađi faulirao Jokića, a naš as je to pretvorio u dva poena i prednost Nagetsa. Bitan detalj, zbog narednog poseda, jeste da je prvo dosuđen prekršaj Jokiću, pa je Adelman morao da reaguje.
Čelendž je bio uspešan, ali su Nagetsi izgubili pravo na naredni, a sigurno bi ga iskoristili u poslednjem napadu Orlanda, kada su sudije donele upitnu odluku i dosudile prekršaj nad Bejnom, koji je ubacio dva slobodna bacanja i praktično doneo pobedu svom timu.
U poslednjem napadu, pri minus jedan, lopta je bila kod Mareja koji je imao solidnu priliku sa poludistance, ali je lopta izašla iz obruča i pobeda je ostala u Orlandu.
Nikola Jokić je utakmicu završio sa još jednim ogromnim tripl-dabl učinkom, 32 poena, 21 skok, 12 asistencija i +16 dok je bio na terenu. Denver je imao još petoricu dvocifrenih, Mareja, Hardaveja, Votsona, Džounsa i Stroudera, ali nije bilo dovoljno za pobedu.
Another night, another RIDICULOUS showing for Nikola Jokić!
Medžik je predvodio fantastični Entoni Blek, koji je stigao do rekorda karijere - 38 poena, a najveću podršku pružio mu je Dezmond Bejn, koji je postigao 24 poena i podelio 6 asistencija.
Nagetsi su ovim porazom pali na skor 22–9 i trenutno su treći na Zapadu, dok je Orlando sa učinkom 18-14 zadržao poziciju u gornjem domu Istočne konferencije i trenutno je na petoj poziciji.
Košarkaši Denver Nagetsa u noći između četvrtka i petka od 3.00 iza ponoći dočekuju Orlando Medžik u Koloradu, a duel obeležava sjajna forma ekipe Majkla Melouna i prilika da Nikola Jokić ispiše novu stranicu NBA istorije.
Denver Nagetsi su pobedili Orlando Medžik, Nikola Jokić je ispisao nove stranice istorije i dao jednu veoma zanimljivu izjavu, ali nije propustio priliku da nas počasti magičnim potezima ni večeras. Žrtve su bili centri Orlando Medžika, Vendel Karter i Goda Bitadze. Uživajte!
Nikola Jokić je odigrao još jednu fantastičnu utakmicu u pobedi Denver Nagetsa nad Orlando Medžikom, a na putu ka trijumfu prestigao je Karim Abdul-Džabara i postao centar sa najviše asistencija u istoriji lige. Nakon susreta pričao je o samoj utakmici, ali i o velikom individualnom dostignuću.
NBA liga izrekla je kazne posle velikog incidenta koji se dogodio 9 februara na utakmici između Šarlot Hornetsa i Detroit Pistonsa Posle žestoke tuče na parketu suspendovana su četvorica igrača a najteže je prošao košarkaš Detroita koji će pauzirati čak sedam utakmica
Vaterpolisti Novog Beograda ostvarili su veliku pobedu u Herceg Novom i savladali Jadran rezultatom 15:12, čime su obezbedili plasman u plej-of Lige šampiona. Novobeograđani su odigrali zreo, taktički disciplinovan meč odluke i praktično od prvog do poslednjeg minuta kontrolisala dešavanja u bazenu.
Srpski centar zabeležio je 23 poena, 13 asistencija i 11 skokova i postao centar sa najviše asistencija u istoriji lige, predvodeći Denver do pobede nad Orlando Medžikom – 126:115.
Srpski reprezentativac Nikola Jokić igrao je samo tri četvrtine, ali mu je i to bilo dovoljno da ostvari 148. tripl-dabl učinak u NBA ligi, odnosno 18. u ovoj sezoni. Somborac je u duelu protiv Medžika ubacio 20 poena, uhvatio je 14 lopti, od kojih 13 pod svojim košem i imao 10 usopenih asistencija, čemu je dodao po tri blokade i ukradene lopte.
Ostavite komentar