Fudbaleri Mančester sitija doživeli su poraz u gradskom derbiju proti Mančester junajteda, a "crveni đavoli" slavili su rezultatom 2:0 u okviru 22. kola Premijer lige, a posle meča menadžer "građana" Pep Gvardiola bez zadrške je priznao da je rival zasluženo slavio.
Inače, šef struke ekipe sa Banovog brda potvrdio je da je Andrej Stojanović posle sudara glavama sa jednim igračem Slovacka zadobio lakš potres mozga i tri kopče.
(VIDEO) Zvezdano veče rezerviste Nikole Jovića: Mladi košarkaš vodio Majami do pobede nad Portlandom
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
09.11.202508:19
Tanjug/AP Photo/Lynne Sladky)Nikola Jović, najbolji akter pobede Majamija protiv Pprtlanda
Košarkaši Majamija ostvarili su u noći između subote i nedelje, po srednjeevropskom vremenu, šestu ovosezonsku NBA pobedu, a to šno se Portland nije "omrsio" na njihovom parketu (136:131) imaju najviše da zahvale mladom i, očigledno, vrlo inspirisanom Nikoli Joviću.
Srpski košarkaš bio je prvi šuter Hita, sa 29 poena datih tokom 31. minuta provedenog u igri. Sa šutem od 10/16 iz igre, 3/7 za tri i 6/8 sa linije slobodna bacanja. Imao je i devet skokova i sedam asistencija, kao i dve ukradene lopte. Sve to kao, od starta, rezervni izbor trenera Erika Spolstre.
Našem reprezentativcu to nije smetalo, već je tako psihički stabilan i realizatorski sjajno raspoložen, 15 sekundi pre razlaza, iskoristio dva penala i tako napravio ključnih sedam poena razlike u odnosu na žilave Trej Blejzerse. Imao je sreću i da ga je učinkom ispratio Norman Pauel, uz podršku Pelea Larsona (16), Endrua Viginsa (15(, Haimea hakez Džuniora (12)...
Domaćin je sve vreme bio korak ispred gostiju, ali se autsajder iz Oregona svojski trudio da zagorča život favoritu. Držali su rezultatski priključak do samog kraja utakmice, ali nisu imali rešenje za našeg asa. I to ih je koštalo četvrtog poraza u devet mečeva tekućeg izdanja najjače košarkaške lige na svetu.
Uzalud to što je Deni Avdija bio najefikasniji sa 33 poena, 11 skokova i osam asistencija, Šejdon Šarp ga pomogao sa 21 poenom, što su Džru Holidej i Džeremi Grent ubacili po 18, a Tumani Kamara i Donovan Klingan po 13 poena.
Košarkaši Majami Hita pobedili su ekipu Portland Trejlblejzersa rezultatom 119:98 u utakmici NBA lige, uz još jednu dobru partiju srpskog reprezentativca Nikole Jovića.
Fudbaleri Mančester sitija doživeli su poraz u gradskom derbiju proti Mančester junajteda, a "crveni đavoli" slavili su rezultatom 2:0 u okviru 22. kola Premijer lige, a posle meča menadžer "građana" Pep Gvardiola bez zadrške je priznao da je rival zasluženo slavio.
Na EP Nemci su došli u odličnom raspoloženju, nakon veoma uspešnih priprema tokom kojih su u dva kontrolna meča savladali Hrvatsku, vicešampiona sveta, u Zagrebu (32:29) i Hanoveru (33:27).
Ostavite komentar