NBANoLimits

Loše vesti za Lejkerse: Zvanično Lebron Džejms preskače start sezone

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

16.10.2025 09:20
Lebron DDžejms Tanjug/AP Photo/Jae C. Hong
Lebron DDžejms

Lebron Džejms neće biti na raspolaganju Los Anđeles Lejkersima najmanje do sredine novembra. Razlog su problemi sa išijasom, koji mu već neko vreme zadaju ozbiljne bolove u lumbalnom delu kičme.

Vest je potvrdio pouzdani NBA insajder Šems Čaranija, uz napomenu da ni sam Džejms, ni klub, ne žele da rizikuju sa preuranjenim povratkom. 

U Lejkersima vlada jedinstven stav — Džejms mora biti potpuno spreman pre nego što se ponovo nađe na parketu. Njegovo zdravlje je prioritet, bez obzira na stanje na tabeli ili pritisak javnosti.

Lejkersi će pred početak nove sezone odigrati još jedan pripremni meč, i to protiv Golden Stejt Voriorsa, ali će na parket izaći bez svog najiskusnijeg vođe. Dodatni udarac za tim je i izostanak Luke Dončića, zbog čega su i bili nemoćni protiv Dalasa.

Košarkaši Dalasa su inače pobedili noćas Lejkerse sa 121:94 u pripremnoj utakmici NBA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Entoni Dejvis sa 18 poena, a pratili su ga prvi pik na draftu Kuper Fleg i Pi-Džej Vašington sa po 13 poena.

Gejb Vinsent je sa 22 poena predvodio Lejkerse, a 19 poena je dodao Rui Hačimura.