
pre 5 sati 23: 12
Totenhem prosuo sve za 10 minuta: Pari Sen Žermen nakon penala osvojio UEFA Superkup
Fudbaleri Pari Sen Žermena su savladali Totenhem nakon penala 6:5 (2:2) i tako osvojili UEFA Superkup.
Od prošle sezone, NBA je draft podelila na dve večeri, prvu i drugu rundu. Prvu ste, uz propratne informacije, zanimljivosti i analize izabranih igrača, kao i video materijal, mogli da pratite u ovom članku, a i ako će dešavanja u drugoj rundi teško nadmašiti sinoćnja, verujemo da će biti veoma zanimljivo.
07.12 - U toku dana u ovoj objavi očekujte mini-analize svih odabranih igrača.
06.54 - Bejts je novi igrač Denvera
Tamar Bejts, "3&D" krilo Mizurija, potpisaće dvosmerni ugovor sa Denverom. Nagetsi nisu imali pika na ovom draftu, ali će rotaciju osvežiti dugorukim krilom.
06.50 - Dvosmerni ugovori
Nekoliko igrača sa velikom reputacijom u koledž košarci nije izabrano na draftu, ali su već dogovori dvosmerne ugovore sa NBA timovima. Jedan od najboljih poentera koledž košarke, Kejleb Lav, će put Portlanda, dok je najbolji defanzivac ACC konferencije, Čaki Hepburn novi igrač Toronta. Najbolji poenter koledž košarke iz prošle sezone, Erik Dikson, potpisao je dvosmerni ugovor sa Lejkersima. Šutirao je 41% za 3 poena u protekloj sezoni. Rajan Nembhard, kojeg smo nekoliko puta pominjali danas, dvosmerni ugovor je potpisao sa Dalasom.
04.25 - Mašak u Hjustonu
Nakon serije razmena, Džamai Mašak sa Tenesija je poslednji, 59. pik na ovom draftu i on je novi igrač Roketsa.
04.22 - Nijang u Klivlendu
Izbor Kavalirsa sa 58. pozicije je Saliju Nijang.
04.18 - Boston bira Šulgu
Boston Seltiksi su sa 57. pikom izabrali Maksa Šulgu.
04.15 - Razmena Memfisa i Golden Stejta
Memfis je izabrao Vila Ričarda i momentalno ga prosledio u Golden Stejt. U pitanju je 56. pozicija.
04.10 - Bulsi birali Olbriha
Sa pikom koji su u toku dana dobili od Lejkersa, Čikago Bulsi su birali Lahlana Olbriha, koji je prošle godine igrao u Australiji.
04.03 - Indijana birala Pitera
Ništa od Nembharda ni iz drugog pokušaja, Pejsersi su sa 54. mesta birali Teliona Pitera.
03.59 - Juta birala Tonjea
Džezeri su 53. pika na draftu iskoristili da izaberu Džona Tonjea.
03.57 - Golden Stejtu Tuhi
Voriorsi su sa 52. mesta birali Aleksa Tuhija.
03.55 - Dijavara u Njujorku
Klipersi i Niksi su samo zamenili mesta, a tim iz Njujorka je birao Mohameda Dijavaru.
03.52 - Razmena Niksa i Klipersa
Njujork je sa 50. mesta birao Kobija Sandersa, ali je on momentalno prosleđen u Los Anđeles.
03.45 - Klivlend birao Proktora
Tajris Proktor je novi igrač Klivlend Kavalirsa. Izabran je kao 49. pik.
03.41 - Mali u Memfisu
Memfis Grizlisi su sa 48. mesta izabrali Džavona Smola.
03.40 - Marković kod Janisa!
Jedini Srbin na ovogodišnjem draftu izabran je sa 47. pozicije. Bogoljub Marković će biti novi saigrač Janisa Adetokumba u Milvoki Baksima!
Bogoljub Marković (Mega Basket) krilni centar, visok 211cm, rođen 2005. godine. Statistika prošle sezone:
13.9 poena, 6.9 skokova, 2.6 asistencija, 54.6% iz igre, 38.8% za tri, 76.5% slobodna (32 utakmice, 29.2 minuta)
Vrline:
Svestran napadač sa odličnim osećajem – može da napadne iz pika, šutira iz mesta i razigrava sa visokog posta.
Izuzetno meka ruka za svoju visinu – šutira gotovo 39% za tri poena uz solidan volumen.
U mlađim kategorijama bio bek – ume da spusti loptu na parket i organizuje napad u tranziciji.
Dobar pregled igre i osećaj za prostor, pogotovo u napadu, gde često donosi dobre odluke.
Mane:
Fizička konstitucija još u razvoju – i dalje tanak okvir za NBA četvorku/peticu.
Defanzivna strana igre traži dodatnu stabilnost – posebno u igri jedan na jedan protiv jačih tela i u preuzimanjima.
Nema eksplozivan prvi korak.
Džonatan Dživoni očekuje da će Marković biti u Megi i naredne sezone.
03.34 - Za Stivensa Vilijams
Izbor Boston Seltiksa, na 46. poziciji je Amari Vilijams.
03.31 - Zikarski u Minesoti
Timbervulvsi su pika kojeg su dobili od Lejkersa iskoristili da izaberu Roka Zikarskog, sa 45. mesta.
03.26 - Da li je Presti pronašao još jednog dragulja?
Znala je Oklahoma da bira vrhunski i sa niže pozicije, a Sem Presti je ovoga puta birao Bruksa Barnizera, sa 44. mesta.
03.21 - Vašingtonov izbor je Votkins
Vizardsi iz glavnog grada SAD-a biraju Džamira Votkinsa na 43. poziciji.
03.15 - Sakramento izabrao Francuza
Maksim Renu se seli u Kaliforniju, Kingsi su ga birali kao 42. pika.
Maksim Renu je centar sa Stenforda, visok 216 cm, sa rasponom ruku od 224 cm, rođen 2002. godine.
Statistika prošle sezone: 20.2 poena, 10.6 skokova, 1.7 asistencija, 1.4 blokade, 46.7% iz igre, 34.5% za tri, 77% slobodna (35 utakmica, 33.5 minuta)
Renu je moderna „petica“ koji dolazi iz Francuske, ali je četiri godine proveo na američkom koledžu, gde je konstantno napredovao. Ima solidnu građu, sjajno se kreće za svoju visinu i može da funkcioniše i kao pik en pop i kao pik en rol opcija.
Ofanzivno je veoma raznovrstan – može da pogodi sa poludistance i sa distance, ima meku ruku i koristi svoju visinu da zadrži loptu visoko iznad glave. U igri leđima nije dominantan. Njegova sposobnost da širi teren čini ga vrednim resursom za NBA rotaciju.
Defanzivno nije elitni zaštitnik reketa, ali zahvaljujući pristojnoj pokretljivosti i dužini ume da smeta na šutu i "sažvaće" prostor. Dobar je skakač, iako ne deluje eksplozivno – dobro gradi skok. Ipak, u bržem NBA ritmu biće neophodno da unapredi lateralnu kretnju i podigne nivo koncentracije.
Sa svojom kombinacijom visine, solidnog šuta i razumevanja igre, Renu deluje kao stabilan projekat koji može doprineti već u ranoj fazi karijere, posebno timovima koji žele da imaju „floor-spacing“ visokog igrača u drugoj postavi.
NBA komparacija: Nešto pokretniji Keli Olinik.
03.11 - Ponovo Finiks
Sansi su se danas izborili za 31. i 41. pika, prvi je izabran Fleming, a sa ove pozicije Sansi su draftovali Kobija Breu.
Kobi Brea je krilni igrač sa Kentakija, visok 201 cm, sa rasponom ruku od 208cm, rođen 2002. godine.
Statistika prošle sezone: 11.6 poena, 3.2 skoka, 1.3 asistencije, 47% iz igre, 43.5% za tri, 91.4% slobodna (36 utakmica, 28.1 minut)
Brea je jedan od najboljih šutera u drugoj rundi ovogodišnjeg drafta. U pitanju je igrač sa velikim košarkaškim IQ-jem, mirnim stavom i ubojitim šutem – pre svega iz mesta. Uvek je spreman da „ispali“ po prijemu, a uz to ima i više nego pouzdanu mehaniku i odličan osećaj za prostor.
Nije najeksplozivniji atleta, ali zna kako da se postavi na terenu, koristi blokove i stigne do pozicije za šut. U nekim utakmicama je funkcionisao kao "mikrotalasna" – u stanju da serijom trojki preokrene momentum.
Defanzivno još ima mnogo da napreduje – pogotovo u odbrani 1-na-1 i kontaktu u reketu – ali ne kasni u rotacijama i zna da „čita“ šta protivnik želi da odigra. Ipak, zbog svoje građe i slabije lateralne kretnje, definitivno se ne radi o igraču koji će biti poznat kao defanzivni specijalista.
U pravom sistemu, gde mu se jasno definiše uloga „šutera iz drugog plana“, Brea bi mogao da postane vredan igrač rotacije.
NBA komparacija: Igrač poput Kventina Grejmsa sa boljim procentima šuta – ali slabijim fizikalijama.
03.03 - Nju Orleans birao Pivija
Pelikani su iskoristili 40. pravo izbora na Majku Pivija.
Majka Pivi je krilni igrač sa univerziteta Džordžtaun, visok 203 cm, sa rasponom ruku od 213 cm, rođen 2001. godine.
Statistika prošle sezone: 10.9 poena, 4.9 skokova, 2.6 asistencija, 1.3 ukradene, 0.4 blokade, 55.3% iz igre, 27.8% za tri, 60.2% slobodna (33 utakmice, 29.6 minuta)
Pivi je snažan i fizički izuzetno spreman krilni igrač koji se oslanja na kontakt, agresivan ulaz i pritisak na loptu u odbrani. Veoma je angažovan defanzivno, gde zahvaljujući dugim rukama, pokretljivosti i osećaju uspeva da ostavi trag — sposoban je da preuzme više pozicija i često izaziva greške protivnika.
Ofanzivno, najviše doprinosi iz prodora. Dobro koristi telo, kreće se pravovremeno bez lopte i ume da kazni zatvoren reket jakim finišom. Iako mu brojke ne skaču u oči, često pravi razliku "iz senke", kroz prljave poslove, dodatne posede i energiju koju unosi na oba kraja terena.
Glavni problem kod Pivija je šut. Iako je mehanika nešto bolja nego ranije, i dalje ne predstavlja ozbiljnu pretnju sa distance, što može ograničiti njegovu ofanzivnu upotrebljivost na NBA nivou. Takođe, šut sa linije slobodnih bacanja ostaje velika slabost, a plejmejkerske sposobnosti su vrlo ograničene.
U pravom sistemu, kao defanzivni specijalista i igrač koji unosi energiju sa klupe, Pivi bi mogao da pronađe svoju ulogu u ligi. Moraće, međutim, da pokaže makar minimum pretnje sa perimetra da bi se zadržao na NBA terenu.
NBA komparacija: Herbert Džouns "lite" verzija / Džoš Okogi sa manje eksplozivnosti.
03.00 - Martin u Kanadi
Reptorsi su sa 39. pozicije birali Alajdžu Martina, doskorašnjeg igrača Floride, NCAA šampiona. U pitanju je bek, visok 188cm, rođen 2001. godine.
Statistika prošle sezone: 13.1 poen, 5.9 skokova, 1.6 asistencija, 1.2 ukradene, 43.4% iz igre, 37.4% za tri, 80.2% slobodna (34 utakmice, 31.3 minuta)
Vrline:
Martin je kroz čitavu NCAA karijeru bio oličenje žilavosti i takmičarskog duha. Iako je nešto niži za svoju poziciju, nadoknađuje to čvrstinom, energijom i odlučnošću da napadne reket u svakom posedu. U pitanju je dvostrani igrač koji može da se prilagodi različitim rolama – šutira dobro iz mesta, agresivan je u tranziciji i koristi telo kako bi iznudio faul. Odlikuje ga odličan rad nogu i neustrašivost u kontaktu, a ume da "eksplodira" i kada se upali šuterski. Bio je jedan od ključnih igrača istorijske FAU ekipe koja je 2023. stigla do F4 turnira. Njegova čvrstina i izražena želja da se takmiči mogli bi da mu obezbede minute već u ranoj fazi NBA karijere. Iako ne kreira mnogo za druge, zna da zadrži ritam napada i retko pravi glupe greške. Na defanzivnoj strani, njegovo nisko težište i snaga mu omogućavaju da preuzima više pozicija i ne ispadne iz duela.
Mane:
Nema izražene plejmejkerske osobine: Ne kreira za druge i nije pouzdan u ulozi organizatora igre. Uglavnom rešava napade za sebe, pa mu uloga mora biti pažljivo definisana. Visina i raspon za poziciju beka mu takođe nisu idealni: Sa 196 cm i nešto kraćim rasponom ruku, nije ni blizu elitnih fizikalija. Može da bude meta u defanzivi protiv viših krilnih igrača.
Pitanje „šuterskog plafona“: Osim u reketu, Martin je prilično neefikasan za ovako niskog beka, što bi moglo biti ozbiljno ograničenje. Sa samo
Martin možda nema zvezdani potencijal, ali ima karakter rotacionog beka koji donosi čvrstinu, šut i nepokolebljivost.
NBA komparacija: Stilski podseća na Džoša Harta, sa nešto manje raznovrsnosti u organizaciji.
02.55 - Ipak ništa od Nembharda
Iako su bili u situaciji da izaberu brata svog startnog beka, Endrjua Nembharda, Pejsersi su pika kojeg su dobili u razmeni sa San Antoniom iskoristili da izaberu Kema Džounsa.
Kem Džouns je bek sa Marketa, visok 196 cm, rođen 2001. godine.
Statistika prošle sezone: 19.2 poena, 4.5 skokova, 5.9 asistencija, 1.4 ukradene, 0.3 blokade, 48.3% iz igre, 31.1% za tri, 64.8% slobodna (34 utakmice, 33.8 minuta)
Džouns iza sebe ima vrlo produktivnu seniorsku sezonu i pokazao je čitav spektar ofanzivnih veština, iako mu se efikasnost smanjila u odnosu na prethodnu godinu kada je igrao uz Tajlera Koleka i Osa Igodara. Ove godine je morao da preuzme mnogo veću odgovornost, što se odrazilo na njegov procenat šuta, ali ne i na brojke.
Radi se o čvrstom beku sa dobrim fizikalijama, koji je sposoban da vodi napad, ali i da igra bez lopte. Iako nije elitni šuter spolja, ima dobru mehaniku i mogao bi da napreduje sa više prostora na terenu. Odlikuje ga i borbenost, te ima potencijal da postane zanimljiv igrač sa klupe.
Defanzivno je prosečan, ali se trudi da ostane u pravoj poziciji i radom nogu pokuša da isprati protivnika. Njegovo znanje u organizaciji igre dolazi do izražaja u pik&rolu, gde umešno pronalazi saigrače.
Ako mu se bolje definiše uloga i smanji opterećenje u napadu, Džouns bi mogao da postane stabilan deo rotacije – kao bek koji može da „popuni rupe“, čuva više pozicija i unese energiju s klupe.
NBA komparacija: Čvršći i ofanzivno raznovrsniji Džavonte Grin.
02.50 - Detroit bira Lanijera
Pistonsi sa 37. pozicije biraju Čeza Lanijera. U pitanju je krilni igrač sa Tenesija, visok 196cm, rođen 2001. godine.
Statistika u seniorskoj sezoni: 18 poena, 3.9 skokova, 1.1 asistencija, 43.1% iz igre, 39.5% za tri, 75.8% slobodna bacanja (38 utakmica, 31.3 minuta).
Lanijer je šuter koji može odmah da doprinese igri NBA tima. Tokom celokupne NCAA karijere šutirao je preko 40% za tri poena, a posebno se ističe brz izbačaj i činjenica da deluje komforno kada treba da šutira po prijemu lopte. Nije samo statičan šuter – zna da pogodi i iz driblinga, kao i iz spot ap situacija sa distance, što je vrlo cenjeno među ekipama koje traže instant šuterski doprinos.
Nema previše izraženih plejmejkerskih sposobnosti, ali zna da se kreće bez lopte i često se nađe na pravom mestu. Atletski gledano se svakako ne nalazi među elitom, ali donosi dovoljno čvrstine i iskustva da može da postane vredan igrač rotacije već u ruki sezoni.
02.47 - Lejkersi napravili razmenu
Jezeraši su dobili 36. pika od Minesote, zauzvrat su poslali 45. pika i novac. Sa novim izborom, draftovali su atletsko čudo, Adua Tjeroa.
Adu Tjero je krilni igrač sa Arkanzasa, visok 203cm, sa rasponom ruku od 213cm, rođen 2004. godine.
Tjero je jedan od najinteresantnijih projekata u drugoj rundi ovog drafta, uzimajući u obzir da se još privikava na sopstveni okvir, visinu, pa čak i veličinu šaka. Ljudi bliski njemu kažu da je porastao gotovo 30cm u poslednjih 4, 5 godina.
Igrač je izuzetnih fizičkih predispozicija – raspon ruku 213 cm i odraz od 104 cm – koji privlači pažnju skauta još od perioda na Kentakiju.
Na terenu je igrač koji obavlja prljave poslove, agresivan je na prvoj liniji odbrane, ne beži od kontakta i donosi energiju u svakom trenutku. Defanzivno ima potencijal da pokriva više pozicija, zahvaljujući odličnoj lateralnoj kretnji i pomenutim predispozicijama.
Ofanzivno je to i dalje proces, šut je ispod svakog nivoa, ali Lejkersi se sigurno nadaju da će se solidna mehanika kad-tada prevesti u on stabilniji šut. Taj "problem" sa šakama je čini se glavna kočnica kod preciznosti šuta, Tjero se bukvalno još uvek navikava na osećaj u rukama, jer je zabeležio zaista retko viđen rast u svim pogledima. Najbolji deo njegovog napadačkog paketa je kretnja bez lopte – agresivno napada prostor i koristi atleticizam da završi kroz kontakt.
Pored toga, radi se o nesebičnom igraču koji zna da donese pravu odluku u napadu, sa ponekim signalima plejmejkerskih sposobnosti, ali pre svega orijentisanom ka defanzivnom i fizičkom doprinosu.
NBA komparacija: Derik Džouns mlađi
02.42 - Fila bira Bruma
Seventisiksersi su birali 35. i izabrali Džonija Bruma.
Brum je centar sa Oburna, visok 208 cm, rođen 2001. godine. Statistika prošle sezone: 18.6 poena, 10.8 skokova, 2.9 asistencija, 51% iz igre, 27.8% za tri, 58.7% slobodna (36 utakmica, 30.3 minuta)
Jedan od najproduktivnijih visokih u NCAA košarci prošle sezone – u oba pravca. Igrao zrelu, kontrolisanu košarku u okviru sistema, sa odličnim osećajem za prostor i pozicionu odbranu. Iako nema izražen odraz, nadoknađuje to dobrim instinktom za blokade i tajmingom u zaštiti reketa.
Brum dobro čita igru, ne preteruje sa driblinzima na postu i zna kada da se okrene ka reketu ili uhvati pravi tajming za dodavanje. Pokazuje solidne plejmejkerske sposobnosti za centra. U napadu je najefikasniji blizu koša, uz poneki pokušaj šuta spolja, ali i pored solidne mehanike, preciznost je daleko od poželjne.
U pitanju je onaj pravi, teški centar starog kova, koji bi mogao da ima problema sa širinom napada u NBA ligi, što je i glavni razlog zbog kojeg je biran tek u drugoj rundi i pored odličnih brojki. Jedan od najslabijih odraza u čitavoj klasi.
Vrline
- Pametan defanzivac sa dobrim osećajem, koji zna kako da koristi ogromno telo.
- Veoma dobar dodavač za centra
Mane
- Nedostatak eksplozivnosti i skočnosti.
- Iako je voleo da se oproba, jako slaba preciznost u šutu spolja.
- Slaba realizacija slobodnih bacanja.
NBA komparacija: Kevon Luni
02.36 - Šarlot ponovo, sada Kalkbrener
Dugajlija koji se čitavog dana pominjao kao želja Lejkersa, Rajan Kalkbrener, novi je igrač Hornetsa, koji su ga birali sa 34. pozicije.
Centar sa Krejtona, visok 218 cm, raspon ruku 229 cm, rođen 2001. godine. Statistika prošle sezone: 19.2 poena, 8.7 skokova, 2.7 blokada, 65.3% iz igre, 34.4% za tri, 68.1% slobodna (35 utakmica, 34.4 minuta)
Jedan od najsigurnijih centarskih izbora u drugoj rundi. Kalkbrener je u četiri godine na Krejtonu izgradio reputaciju defanzivnog stuba sa konstantnim razvojem napadačkih veština. Četvorostruki defanzivac godine u "Big East" konferenciji, poznat po vrhunskom tajmingu u skoku i zaštiti obruča, ali i sve boljem osećaju u napadu.
Kao visoki koji širi teren, pokazao je potencijal kroz solidan procenat šuta za tri i samopouzdanje da pre svega uzme otvorene pokušaje. Dobar je u rolu, pouzdan u post ap situacijama, u kojima zna da iskoristi prednost visine i raspona.
Nema veliku pokretljivost na perimetru, pa je pitanje kako će se snalaziti u preuzimanjima, ali je poziciono odličan, sa jako visokim „podom“ kao rotacioni igrač.
NBA komparacije: Bruk Lopez, Luk Kornet.
02.31 - Šarlot bira Džejmsa
Hornetsi su 33. pozicije izabrali Siona Džejmsa.
Sion Džejms je krilni igrač, visok 198 cm, sa rasponom ruku od 213 cm, odigrao petu sezonu na univerzitetu Djuk.
Statistika: 10 poena, 5.5 skokova, 2.9 asistencija, 1.6 ukradenih, 50.5% iz igre, 33.3% za tri, 70% slobodna (32 utakmice, 29.8 minuta).
Igrač sa profilom koji se nameće kao neko ko može odmah da doprinese u odbrani zahvaljujući svom rasponu ruku, pokretljivosti i osećaju. Džejms ima mentalitet igrača u ulozi „lepka“, koji radi sve za svoj tim, na obe strane terena. Odličan je u odbrani na lopti, agresivan na prvoj liniji i sposoban da preuzima više pozicija. U sastavu Djuka, koji je stigao do polufinala turnira koledž košarke redovno je čuvao najboljeg protivničkog igrača. Ofanzivno je limitiran, ali zna da iskoristi situacije u tranziciji, igra nesebično i retko pravi greške. Nije kreator, ali u određenim situacijama pokazao sekundarne plejmejkerske sposobnosti.
NBA komparacija: Josh Okogie i Nassir Little, profil odličnog defanzivca.
02.29 - Orlando birao Pendu
Medžik je pika kog je dobio od Bostona iskoristio da bira Nou Pendu sa 32. pozicije.
Noa Penda (Le Man) snažno krilo, visoko 203 cm, rođen 2005. godine.
Statistika prošle sezone: 10.2 poena, 5.5 skokova, 2.7 asistencija, 44.7% iz igre, 32.2% za tri, 66.7% slobodna (37 utakmica, 27.3 minuta)
Penda se smatra jednim od najinteresantnijih internacionalnih talenata druge runde. Ima idealne fizičke proporcije za defanzivnog krilnog specijalistu – 203 cm visine, snažno telo i raspon ruku od 213 cm. Agresivan je na prvoj liniji odbrane, sposoban da preuzima više pozicija i da snažno ulazi u svaki kontakt.
U napadu najviše doprinosi kroz tranziciju, napade iz drugog plana i jednostavne završnice oko obruča. Pokazao je i solidno umeće u kontroli lopte i dodavanju za svoju poziciju, a njegov šut, iako još nije potpuno pouzdan, nije ni defektan – postoje osnove na kojima može da se gradi. Ako uspe da stabilizuje šut, može postati igrač uloge sa defanzivnim doprinosom i osnovnim "3&D" kvalitetima.
Penda je jasno istakao da želi da odmah dođe u NBA i da ne planira opciju "draft-and-stash", što verovatno znači i da je mentalno spreman za izazov. U pravoj situaciji, kao defanzivna opcija s klupe, mogao bi da ima dugu karijeru u NBA.
02.23 - Boston trejduje pika
Seltiksi neće birati 32. njihov pik ide u Orlando, a zauzvrat im Medžik šalje 46. i 57. pika sa ovog drafta, kao i pikove druge runde za 2026. i 2027. godinu.
01.15 - Ko je Rašir Fleming?
Momak kojeg su naciljali Sansi dolazi sa univerziteta Sent Džozefs. Fleming izgleda kao da je pravljen po meri modernog NBA defanzivca na pozicijama 3 i 4. Ima 206 cm visine i neverovatni raspon ruku od 229 cm. Kombinuje fizikalije i agilnost, zbog čega deluje kao idealno "visoko krilo" koje može da čuva više pozicija.
Napredovao je kao šuter, što potvrđuje visokih 39% za tri, pa spada u sve traženiju ulogu "3&D" specijaliste. Pokazao je zavidane instinkte u odbrani – beleži blokade i ukradene u visokom ritmu, uz izražen osećaj za pravovremeno preuzimanje i "gutanje" prostora.
NBA poređenja uključuju Džejdena Mekdanijelsa, Džonatana Ajzaka, Pejtona Votsona i Džeremija Grenta.
01.05 - Ka ovome su radili Sansi
Finiks je napravio još jednu razmenu. 36. pika kojeg su u toku dana dobili od Bruklina poslali su Minesoti, uz još dva buduća pika druge runde i tako stekli pravo da večeras biraju prvi u drugoj rundi drafta. Kako navodi Šams Karanija, a i još nekolicina manje poznatih insajdera, Sansi žele da biraju Rašira Fleminga, kojeg mnogi stručnjaci vide kao najboljeg neizabranog igrača trenutno.
00.48 - Finiks je ponovo aktivan
Sansi su u toku dana menjali pikove sa Bruklinom i zauzeli 36. poziciju, a sada su od Golden Stejta dobili i pravo 41. izbora na draftu, u zamenu za 52. i 59. pika večeras.
00.45 - Bogoljub Marković će biti izabran večeras
Krilni centar Mege, jedini Srbin na ovom draftu, gotovo izvesno biće izabran u prvih deset pikova druge runde. NBA timovi vole kombinaciju atletskih sposobnosti sa potencijalom u šutu za 3 poena, a Bogoljub to svakako pruža. Marković je u ABA ligi postizao 13.7 poena u proseku, uz veoma respektabilnih 37% u šutu za 3 poena. Nadamo se da će biti izabran od strane tima koji će mu pružiti prostor za igru i napredak!
00.30 - Džon Kolins na izlaznim vratima Džezera?
Juta navodno aktivno nudi Džona Kolinsa i još nekoliko bitnih igrača rivalima, a timovi koje trenutno treba posebno pratiti u toj trci su: Pistonsi, Hit, Klipersi, Kingsi i Sparsi.
Kolins, poznat kao svestran visoki koji može da napadne iz pik&rola, ali i širi reket šutem spolja, nikada nije pronašao stabilnu ulogu otkako je stigao u Solt Lejk Siti. Deluje da je vreme za novo poglavlje.
23.40 - Minesota ne želi da bira
Kako Šams Karanija prenosi, Timbervulvsima je dosta odabir Joana Berinžea u prvoj rundi i oni pregovaraju sa mnogim timovima oko razmene svog pika druge runde. S obzirom da Minesota treba da bira prva večeras, bila je u idealnoj poziciji da tokom čitavog dana sasluša ponude zainteresovanih strana.
22.30 - Braća u dresu Indijana Pejsersa?
Rajan Nembhard, mlađi brat Endrjua Nembharda, igrača Indijane, zavredeo je interesovanja timova pre samoga drafta i postoji mogućnost da ga neko od timova izabere u ranoj fazi druge večeri.
Rajan, koji je okarakterisan kao svestran igrač, baš kao i njegov stariji brat, može da završi upravo u Indijani, koja će imati pravo na osmog pika druge runde.
21.41 - Juta traži klub Sekstonu
Nakon što su sinoć birali kombo beka, Voltera Klejtona mlađeg, Juta Džez aktivno pokušava da pronađe razmenu po kojoj bi Kolina Sekstona preuzeo neki drugi NBA tim. Cena verovatno nije visoka, u pitanju su gotovo sigurno samo pikovi druge runde, tako bi omaleni bek mogao da promeni sredinu još večeras, a ako ste se pitali zašto bi se Juta tako lako odrekla igrača koji u proseku postiže preko 18 poena po utakmici, evo malo video sadržaja novog "rukija" Džezera.
18.40 - Vestbruk napušta Denver i već ima novi tim?
18.26 - Ima još dostupnih pikova
Kako Džejk Fišer prenosi, postoje timovi, pored Čikaga, koji su raspoloženi da pričaju o razmeni svojih pikova za večeras. U pitanju su Šarlot, koji bira sa 33. i 34. pozicije, Toronto koji je 39. takođe, kao i Golden Stejt i Oklahoma, koji biraju u finišu druge runde.
18.20 - Lejkersi se pomerili u drugoj rundi
Imamo prvu razmenu dana, Los Anđeles Lejkersi će umesto sa 55. birati sa 45. pozicije, zamenili su pikove sa Čikago Bulsima, a u vetroviti grad poslali su i određenu svotu novca.
18.11 - Ostin Rivs je odbio produžetak ugovora sa Lejkersima
Bek Jezeraša nije prihvatio ponudu slavnog tima za rani produžetak ugovora, koja je iznosila 90 miliona dolara u zamenu za četvorogodišnju vernost. Rivs veruje da će narednog leta, kada postane potpuno slobodan igrač, moći da traži mnogo više novca, pogotovo sa velikim porastom budžeta.
Ostavite komentar