Godinu dana su Marko Nikolić i Igor Akinfejev sarađivali u moskovskom CSKA, klub iz glavnog grada Rusije je u to preridou useo da se okiti peharom u Kupu Srbjie, a sada je ta saradnja završena.
Samo dve nedelje nakon što su završili sezonu prvotimci Partizana su se pojavili u Sportskom centru „Partizan-Teleoptik“, gde su obavili prvi trening pred početak nove takmičarske godine.
(VIDEO) Memfis je imao napad za pobedu, ali se sve preokrenulo u deliću sekunde u korist Atlante: Pogledajte potez dana NBA lige
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
04.03.202509:13
Tanjug/AP Photo/Brandon DillKaris Levert na meču protiv memfisa
Iako je šutiranje slobodnih bacanja Kajra Irvinga u trenucima kada jedva stoji na nogama zbog povrede kolena potez o kojem se najviše priča nakon odigranih mečav NBA lige u noći između ponedeljka i utorka, jedan drugi pogodak je dobio priznanje za "potez dana".
Prema izboru najkvalitetnije košarkaške lige na svetu najbolji porez u večeri za nama izveo je prvotimac Atlante, Karis Levert koji je košem u poslednjoj sekundi doneo pobedu svom timu nad Memfisom.
Rezulat je u tim trenucima bio 130:130 i Grizliji su imali napad za pobedu, da bi se u deliću sekunde sve preokrenulo u korist tima koji se branio.
Dejson Danijels je uspeo da ukrade loptu igračima Memfisa, Levert je istrčao kontru i uz cik-cak korak uspeo da donese pobedu svom timu, dok su igrači Memfisa ostali u neverici.
Čak i bez pomoći Stefa Karija koji je dobio slobodno veče, košarkaši Golden Stejta uspeli su da savladaju Milvoki, a najzaslužniji za to bio je Džimi Batler sa 24 data poena, 10 uhvaćenih lopti i osam asistencija - 104:93.
Bivši košarkaš Partizana, Fenerbahčea i Sakramenta zaustavio se na 110 vezanih mečeva sa najmanje jednim ubačenim šutem za tri poena, što je peti najduži niz u istoriji NBA lige koji je trajao puna 22 meseca, odnosno od marta 2023. godine.
Niz uzastopnih mečeva NBA lige na kojima Bogdan Bogdanović pogađa makar jednu trojku je povećan na 110, nakon što je reprezzentativac Srbije u meču između Atlante i Bostona pogodio jednom iz tri pokušaja - 119:115.
Loše, baš loše šutersko veče imao je Bogdan Bogdanović u suretu između Atlante i Čikaga u okviru NBA lige koji je njegov tim dobio 110:94, ali je kapiten Srbije i na ovom meču pogodio jednu trojku, što je njegova 109. utakmica u nizu na kojoj mu to polazi za rukom.
Godinu dana su Marko Nikolić i Igor Akinfejev sarađivali u moskovskom CSKA, klub iz glavnog grada Rusije je u to preridou useo da se okiti peharom u Kupu Srbjie, a sada je ta saradnja završena.
Samo dve nedelje nakon što su završili sezonu prvotimci Partizana su se pojavili u Sportskom centru „Partizan-Teleoptik“, gde su obavili prvi trening pred početak nove takmičarske godine.
NikoliSrpski strateg, Marko Nikolić, napustiće CSKA iz Moskve i u narednim danima bi trebalo da potpiše ugovor sa grčkim AEK iz Atine. Čitava vest, odjeknula je kao bomba, a naročito zato što je nekadašnji stručnjak Partizana ove sezone bio prilično uspešan i osvojio trofej Kupa Rusije.
Niz utakmica na kojima je Bogdan Bogdanović postigao makar jednu trojku u dresu Atlante Houks porastao je na 107, ali Houksi nisu uspeli da izbengnu poraz u duelu protiv Finiksa - 115:123.
Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije, Bogdan Bogdanović ubacio je skromnih pet poena u porazu Atlante od LA Lejkersa 99:102, ali je uspeo da ubaci jednu trojku što mu je pošlo za rukom na 105 vezanih utakmica.
Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije, Bogdan Bogdanović ubacio je sedam poena u porazu svoje Atlante od Memfisa 112.128 u NBA ligi, od čega je jednom uspeo da pogodi iza linije za tri poena i tako nastavio neverovatan niz. Naime, prvotimcu Hoksa je ovo bila 104. utakmica na kojoj je uspeo da postigne makar jednu trojku.
Ostavite komentar