pre 4 sata 23: 05
Moneke za Arenu: Volim što sam košarkaš Zvezde
Trener crveno-belih ističe njihovu odličnu atmosferu u svlačionici i da svi ginu jedan za drugog.
TV Arena sport
Medijski eho kampanje "Moje pravo da biram sport", u organizaciji Arena Channels Group i po zamisli njenog direktora Nebojše Žugića, iz dana u dana se širi Srbijom, pa je tako i Kurir pozvao prvog čoveka ACG da prezentuje ideju bez sadržajnog i vremenskog pandana na našim prostorima.
Nesvakidašnja promocija sporta i pravih vrednosti među najmlađima počela je atraktivnim duelom Beograda i Novog Sada u brzopoteznom šahu, upriličenim tokom dvosmerne vožnje superbrzog "Soko" voza između ova dva grada.
"Kampanjom "Moje pravo da biram sport", TV Arena sport će se baviti i u narednom periodu i bio je idealan momenat da je najavimo ovakvom manifestacijom. Cilj je vraćanje dece na pravi put i pravim vrednostima. Ovo je drugačiji, moderan, zanimljiv i, mogu slobodno da kažem, filmski način promocije šaha. Nešto što nikada niko nije uradio. Veoma sam zadovoljan što se ova ideja sada ostvaruje", objasnio je Nebojša Žugić.
TV Arena sport

Pomenuta akcija ACG nema vek trajanja niti je ograničena samo na odmeravanje šahovskim figurama, jer je ideja da se organizovanjem brojnih turnira i liga klincezama i klincima približe razni individualni i kolektivni sportovi, ali se krenulo od pomalo zapostavljene drevne igre.
"Promociju šaha ćemo raditi i u narednom periodu, a počeli smo od Novog Beograda. Organizovali smo ligu Osnovnih škola te opštine u šahu, jer je značaj ovog sporta za razvoj dece izuzetno veliki. Ne moram da objašnjavam koliko je šah kompleksna igra, koliko podstiče razvijanje moždanih vijuga i koliko je bitno za klince da dobiju fokus, koncentraciju i pažnju. U eri mobilnih telefona, video-igara, brzog pristupa informacijama, dečiji fokus je u opadanju, on iznosi između 15 i 20 sekundi, i ovo je bitan segment kako decu možemo da vratimo na pravi put. Upravo to i jeste cilj kampanje", reči su direktora ACG povodom ogromnog projekta od opšteg društvenog značaja, simbolično započetim na Svetski dan prava deteta kojem bi uskoro, očekuje se, trebalo da se pridruže druge velike kompanije.
TV Arena sport

Svaku ekipu u šahovskom meču "Najbrži šah u najbržem vozu" činila su po trojica seniora, dve dame, po jedan omladinac i omladinka, kadet i kadetkinja, veteran, novinar i javna ličnost. Duel između selekcija Beograda i Novog Sada igrao se na 12 tabli, po šest mini mečeva u oba pravca, od Beograda do Novog sada i obrnuto, a tesnu pobedu u zadnjem trenutku odneo je novosadski šahovski sastav (24,5:23,5).
"Radimo nešto što je malo kome palo na pamet. Družimo se i šaljemo lepe poruke, a jedna od njih je šah. Zahvalio bih se direktoru Žugiću i Areni sport, jer su prepoznali pravu priču. Bitno je da vratimo šah u škole. Sutra ćemo imati bazu za bavljenje šahom, plemenitom i viteškom igrom", predsednik Šahovskog saveza Beograda, Andrej Jorgić, spada u one koji su razumeli i iz sveg srca podržali pomenutu kampanju.
TV Arena sport

"Moje pravo da biram sport" oduševila je i predsednicu Šahovskog saveza Novog Sada, Svetlanu Stojadinov.
"Utisci su veoma pozitivni i drago mi je što se održao jedan ovakav događaj, koji doprinosi popularizaciji šaha u Srbiji. Ceo događaj može da ostavi samo pozitivan utisak kod svih koji ga isprate putem medija. Popularnost donosi i rezultat", navela je ona.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
20.11.2025 23: 01
Dodelom medalja i priznanja završene su prve Arenine Olimpijske igre održane povodom obeležavanja dve godine od pokretanja Kampanje "Moje pravo da biram sport."
04.10.2025 14: 34
U novembru se navršavaju dve godine od kako je Arena Channels Group pokrenula kampanju "Moje pravo da biram sport". TV Arena sport podržala Jesenje prvenstvo Beograda za najmlađe atletičare, atletika uskoro besplatno i za decu u vrtićima.
21.11.2024 15: 33
Godišnjica osnivanja akcije Arena Channels Group "Moje pravo da biram sport" obeležena je posetama dve ustanove na teritoriji Gradske opštine Novi Beograd.
05.04.2024 13: 22
U okviru kampanje "Moje pravo da biram sport" u organizacije kompanije Arena Channels Group, od 9. aprila do 15. maja biće održana "Arenina Liga šampiona osnovnih škola Novog Beograda u fudbalu".
24.02.2026 22: 02
Direktor Arena Channels Group, gospodin Nebojša Žugić dobio Plaketu Atletskog kluba Novi Beograd za pomoć u radu, sportskoj saradnji, razvoju atletskog sporta na Novom Beogradu u 2025. godini.
23.02.2026 11: 22
U ponedeljak, 23. februara 5G MTS Karavan će organizovati u Obrenovcu, veliko takmičenje u Sony Playstation-u, a takmičari su navikli da oni koji osvoje prva tri mesta dobijaju vredne nagrade. Nakon toga u sredu, 25. februara, sledeće destinacija 5G MTS Karavana je Kikinda, posle čega se u petak, 27. februara seli u Lučane, garantujući dobru zabavu svima.
09.02.2026 17: 22
Događaju u Staroj Pazovi je prisustvovao i selektor Srbije Veljko Paunović koji je ostavio dubok trag u španskom fudbalu, a ispred La Lige govorio je Esteban Kasado Urbina, delegat La Lige.
27.01.2026 18: 43
Sastanku su prisustvovali i ministar sporta Zoran Gajić, kao i predsednik Olimpijskog komiteta Srbije, Dejan Tomašević, odnosno Željko Tanasković, predsednik Saveza za školski sport.
Ostavite komentar