DRUGA POBEDA "ORLOVA" U NIŠU: Srbija ponovo bolja od Severne Makedonije

Srbija
RSS
Debitanti se nametnuli selektoru Đeroni

Rukometaši Srbije su u Nišu pobedili i u drugoj prijateljskoj utakmici Severnu Makedoniju - 33:23 (17:11).  Može da raduje činjenica da su debitanti u reprezentataciji iskoristili pruženu šansu i pokazali da na njih selektor Đerona može da se računa u budućnosti.

„Orlovi“ su u niškoj dvorani Čair silovito započeli utakmicu i ubrzo stekli veliku prednost. Ekipa Severne Makedonije sredinom poluvremena nije uspela da realizuje tri dosuđena sedmerca, pa je uz efikasnu igru Srbije razlika rasla i do devet golova prednosti.

U nastavku utakmice Bomaštara je na golu zamenio mladi Luka Krivokapić koji je zabeležio nekoliko odbrana. Sigurnom igrom „orlovi“su priveli utakmicu kraju uz dvocifrenu prednost – 33:23.

Najefikasniji u redovima Srbije bili su Vanja Ilić i Dragan Pešmalbek sa po 5 postignutih golova, dok su se Darko Đukić i Petar Đorđić po četiri puta upisali u strelce. U redovima Severne Makedonije istakli su se Nenad Kostevski sa 5, a Cvetan Kuzmanovski i Ivan Georgiev su postigli po 4 gola.

SRBIJA - SEVERNA MAKEDONIJA 33:23 (17:11)

SRBIJA: Bomaštar, Vorkapić 2, Borzaš 1, Sretenović 2, Đukić 4, Krivokapić, Trnavac, Ilić N 1, Pešmalbek 5, Kukić 2, Ilić V 5, Šotić 2, Ratković, Nikolić 3, Petrić 1, Bogdanović, Radojković, Milosavljević 1, Đorđić 4

SEVERNA MAKEDONIJA: Kuzmanovski 4, Manaskov, Georgiev 4, Petkovski, Gorgievski, Kostevski 5, Kizik, Gorgovski 1, Kondev, Kukulovski, Mladenovik, Jagurinovski 2, Stojkovik, Alarov 2, Atanasaovski 1, Serafimov, Simonovski 1, Misevski 3