VOJVODINA RUTINSKI PROTIV MLADOSTI: Čumić i Kabić pogađali za trijumf domaćina

Vojvodina
FK Vojvodina
Odlična partija izabranika Milana Rastavca

Fudbaleri Vojvodine su na "Karađorđu" slavili protiv ekipe Mladost GAT sa 2:0 (1:0) u okviru 17. kola Mozzart Bet Superlige Srbije. Izabranici Milana Rastavca su na ovaj način održali petu poziciju i približili se četvrtoplasiranom Čukaričkom na samo dva boda.

Dobar start novosadske "Stare dame" pogotkom je krunisao Nikola Čumić u 20. minutu, kada se dobro snašao pred gostujućim golom i pogodio za 1:0. Naime, bivši igrač Radničkog iz Niša je postigao pravi evrogol, kada je odličnim udarcem sa 20 metara savladao protivničkog golmana.

Na vreme je Vojvodina postigla i drugi pogodak i tako obezbedila mirnu završnicu. Igrao se 80. minut kada je talentovani Uroš Kabić zatresao mrežu Mladosti, iako je u igru ušao samo sedam minuta ranije.

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, te su sva tri boda ostala u rukama domaćina.

U narednom kolu Vojvodina će gostovati Spartaku u Subotici, ali će pre toga odmeriti snage sa Grafičarom u Beogradu u okviru Kupa Srbije. Sa druge strane, Mladost na svom terenu dočekuje Voždovac.