MINIMALAC RADNIČKOG: Ubiparip za prvu radost Kragujevčana

Ubiparip
(MN PRESS)
Napadač Radničkog je protiv Mladosti šansu dobio sa klupe

U drugom kolu Mozzart Bet Superlige, kragujevački Radnički je na "Čika Dači" upisao minimalac protiv Mladost iz Lučana

Domaćin je do prvog trijumfa u sezoni stigao u 82. minutu. Lepu akciju izveli su rezervni igrači koji su šansu dobili pet minuta ranije. IskusniNemanja Tomić je nakon "lažnjaka" stvorio sebi poziciju da centrira, idealno je poslužio u kaznenom prostoru Voja Ubiparipa koji je efektnim udarcem glavom matirao golmana Lučanaca - 1:0.

U prvom delu Dušan Stoiljković je dva puta ozbiljno zapretio udarcima sa distance. Najpre je sa 25 metara uputio "bombu", a golman Miloš Ostojić izboksovao, da bi isti igrač u 29. minutu izveo još jednu dobru akciju. Posle driblinga, snažno je šutirao sa 18 metara ali je lopta završila pored gola.

U nastavku inicijativa je bila na strani domaćina, posle kornera u 65. minutu u petercu Mladosti dobro su skočili Miličić i Cvetinović pokušali su da zahvate loptu glavom koja je završila za malo pored stative.

Nešto slično pokušao je Filip Ivanović u 79. minutu, i njegov pokušaj glavom završiio je pored gola, a već u narednom napadu domačćin je stigao do tri boda.

Radnički 1923: Leković, Cvetinović, Vlajković, Ivanović, Vidović, D. Srnić (Tomić), Miličić, Stoiljković, Krajišnik, Mirić (Ubiparip), Maksimović (Vidosavljević).

Mladost: Ostojić, Dunđerski (Milanović), Babić, Mićević, Leković, Jojić (Marković), Milošević, Udovičić (Perović), Radivojević, Gordić (Žunić), Bojović.