U Superligi PLJUŠTALI GOLOVI: Preokret Mladosti u nadoknadi, Tufegdžić het-trikom izrešetao Bačku

MN Press
Dosta pogodaka smo videli u drugom kolu Superlige, već 30 na devet mečeva.

I dok je Crvena zvezda bez previše problema uspevala da stigne do druge ubedljive pobede u sezoni, uzbuđenja u Superligi Srbije bilo je na preostalim mečevima u tom večernjem terminu.

Veče je obeležio Lazar Tufegdžić, koji je het-trikom doneo pobedu Spartaku protiv Bačke, Rad i TSC su furiozno započeli njihov susret na Banjici, dok su drugi mečevi videli preokrete.

Spartak je nastavio uspešan start sezone upisavši i drugu pobedu, a pobedili su Bačku na gostujućem terenu 3:1. Najzaslužniji bio je pomenuti Tufegdžić. On je već u drugom minutu nagovestio da će to biti njegovo veče, a potom je na svoj konto dodao po još jedan gol u prvom i drugom poluvremenu.

Za to vreme, još jedna ekipa iz Vojvodine je lako upisala nove bodove na gostovanju. TSC je savladao Rad takođe 3:1, a trojica glavnih igrača u timu Zoltana Saba rasporedila su golove - Đuro Zec, Vladimir Silađi i Nenad Lukić postigli su svi po jedan gol. Zanimljivo, TSC je poveo već u 1. minutu, da bi Rad izjednačio u sedmom, ali nisu mogli više od toga.

Metalac je posle preokreta savladao Mačvu 2:1 i sve to unutar prvog poluvremena, dok je Javor u Ivanjici bez mnogo polemike savladao Napredak 3:0.

Golovi Makarića i Mitoševića nisu Radniku bili dovoljni da na svom terenu ni pobede Mladost niti da stignu do boda. Vodili su Surduličani do 91. minuta, ali su onda Obijora Odita i Đorđe Babić u nadoknadi vremena doneli preokret - 2:3!

Zlatibor je, u međuvremenu, pokazao da će opstanak u ligi za njih biti veliki izazov. Oni su u Užicu izgubili od Proletera 2:0.